Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Co nam po miłosierdziu: Uwięzieni. Echo zza krat

Co nam po miłosierdziu: Uwięzieni. Echo zza krat
📅 Data: środa, 29 czerwca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 1Piętro - miejsce spotkania Centrum Myśli Jana Pawła II, ul.Foksal 11, lok.30 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Tym razem porozmawiamy o posłudze uwięzionym, zarówno osadzonym za kratami, jak i tym, uwikłanym w uzależnienia, utarte schematy, kajdany ograniczeń i ich wzajemnych korelacji [(...) ażeby Bóg mógł się objawiać w swym miłosierdziu w stosunku do człowieka: miłosierni... dostępują miłosierdzia, Jan Paweł II, Dives in Misericordia, rozdział II]. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz fragmentu dokumentu filmowego produkcji Grassroots Films ukazującego pracę franciszkanów w jednych z najtrudniejszych placówek na świecie. W roli prelegentów wystąpią:

• Wiesław Dawidowski OSA - augustianin, doktor teologii fundamentalnej, publicysta. W stanie wojennym jako licealista skazany na pół roku więzienia za zaangażowanie w podziemie antykomunistyczne.
• Joanna Szczerbaty - instruktor fitness, dzielnie wchodząca w zakamarki zniewoleń od pięknej sylwetki i tańca na scenie. Opowiada o Bogu w więzieniach, w domach dziecka, wśród uzależnionych.
• Maciej Syka - producent filmowy Grassroots Films, którego ostatnim dziełem jest dokument ukazujący działanie franciszkanów w najtrudniejszych więzieniach i slumsach świata

Głównym celem naszych spotkań jest refleksja nad niezwykłym fenomenem miłosierdzia i próba ukazania roli jaką może odgrywać miłosierdzie w życiu osoby i wspólnoty. Tym cyklem spotkań chcemy zerwać ze stereotypem tkliwość i naiwności, jaką niekiedy otacza duchowość Bożego Miłosierdzia i św. Faustynę. Chcemy przypomnieć, że chrześcijańskie miłosierdzie jest konkretne. Bardzo zależy nam na tym, aby przypomnieć sobie, że miłość to nie piękna teoria, ale konkret codzienności, który wyraża się w postawie i uczynkach wobec drugiego człowieka. Tak rodzi się solidarność. Tego uczył nas Jan Paweł II, który przypominał, że nie ma solidarności bez miłości. "Solidarność" – mówił podczas swojej pielgrzymki Jan Paweł II w Sopocie w 99’ roku- otworzyła bramy wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła Mur Berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów II wojny światowej na dwa bloki. Nie wolno nam nigdy tego zatrzeć w pamięci. To wydarzenie należy do naszego dziedzictwa narodowego. Słyszałem wtedy w Gdańsku od was: "nie ma wolności bez solidarności". Dzisiaj wypada powiedzieć: "nie ma solidarności bez miłości". Więcej, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, bez tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina, która jest wrażliwa na niedolę innych, która nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich; tej miłości, która służy, zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałomyślnego dawania. Jesteśmy wezwani, drodzy bracia i siostry, do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧