Letni Festiwal Nowego Miasta, organizowany przez Fundację Nowa Orkiestra Kameralna, prezentuje muzykę polską od dawnej do współczesnej.
Od pierwszej edycji zorganizowanej w 2008 roku, Letni Festiwal Nowego Miasta łączy koncerty muzyki polskiej z wykładami o historii i architekturze. Połączenie tych elementów, sprawia, że udział w poszczególnych wydarzeniach jest bardzo atrakcyjny dla publiczności w różnym wieku, o różnym wykształceniu i o różnych zainteresowaniach. Wczesne letnie popołudnia kiedy to odbywają się festiwalowe wydarzenia, sprzyjają zarówno słuchaniu muzyki jak i zwiedzaniu naszej Stolicy.
IX Letni Festiwal Nowego Miasta 22.07 - 7.08.2016
Na wszystkie wydarzenia festiwalowe WSTĘP WOLNY.
PROGRAM:
Piątek 22.07.2016 r.
godz.19:00 - Sala Prowincjalska klasztoru oo. dominikanów, ul. Freta 10
Wykonawcy:
Sekstet Wokalny Muzyki Współczesnej proMODERN
Łucja Szablewska – sopran
Ewa Puchalska – mezzosopran
Ewelina Rzezińska – mezzosopran
Andrzej Marusiak – tenor
Krzysztof Chalimoniuk – baryton
Piotr Pieron – bas, kierownictwo artystyczne
W programie:
„proMODERN shakespired”
Anna Ignatowicz-Glińska –„Sonet 116”
Dariusz Przybylski – „Sonnet 20”*
Aleksander Kościów – „O, call not me…”
Philip Lawson – „To me, fair friend”
Krzesimir Dębski - „Dwa sonety”
Miłosz Bembinow – „Shakespired”
*** krótka przerwa ***
Krzysztof Herdzin – „Trzy sonety”
Maciej Zieliński – "That time of year"
Włodzimierz Pawlik – "Czemu wiersz mój…" sonet 76**
Andrzej Borzym – 2 z „4 pieśni do słów Williama Shakespeare’a”
Paweł Łukaszewski – „Weary with toil”
Tomasz Opałka – „… lips to kiss…”
---
Sobota 23.07.2016 r.
godz. 11:30 - Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24A
Filharmonia Przedszkolaka
„Co potrafią nasze instrumenty”
Wykonawcy:
Emilia Walasek-Gorczyca – I skrzypce
Monika Kos-Nowicka – II skrzypce
Ewa Rybarczyk – altówka
Katarzyna Oczkowska – wiolonczela
---
Niedziela, 24.07.2016 r.
godz. 13:00 – Kościół Stygmatów św. Franciszka ul. Zakroczymska 1
Wykonawcy:
Marek Roszkowski - obój
Leszek Wachnik - fagot
WARSAW CAMERATA
Paweł Kos-Nowicki - dyrygent
W programie:
Jerzy Wołochowicz – Antes y despues
Sebastian Krajewski – Koncert obojowy
Sebastian Zawadzki – Koncert na fagot i orkiestrę (światowa prapremiera)
---
Piątek 29.07.2016 r.
godz.19:00 - Sala Prowincjalska klasztoru oo. dominikanów, ul. Freta 10
Wykonawcy:
ROYAL STRING QUARTET
Izabela Szałaj-Zimak – I skrzypce
Elwira Przybyłowska – II skrzypce
Marek Czech – altówka
Michał Pepol – wiolonczela
W programie:
Henryk Mikołaj Górecki – III Kwartet smyczkowy „... pieśni śpiewają” op.67
---
Sobota, 30.07.2016 r.
godz. 11:30 - Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24A
Filharmonia Przedszkolaka
„Czy muzyka ma serduszko?”
Wykonawcy:
Emilia Walasek-Gorczyca – I skrzypce
Monika Kos-Nowicka – II skrzypce
Ewa Rybarczyk – altówka
Katarzyna Oczkowska – wiolonczela
---
Niedziela, 31.07.2016 r.
godz. 13:00 – Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny ul. Przyrynek 2
Wykonawcy:
Zespół Muzyki Dawnej LA TEMPESTA
Aleksander Kunach - tenor solo
Artur Janda - baryton solo
JinTae Yoon – kontratenor
Marcin Liweń – kontratenory
Adam Sławiński - tenor
Miłosz Kondraciuk – baryton
Martin Sobczyk – baryton
Michał Janczak – bas
Marian Magiera – cynk
Alicja Sierpińska – skrzypce
Małgorzata Feldgebel – skrzypce
Paweł Zalewski – viola da gamba
Piotr Wawreniuk, Michał Kiljan, Robert Krajewski - puzony
Barbara Świderska – pozytyw
Jakub Burzyński – dyrygent
W programie:
Mikołaj Zieleński - Offertoria et Communiones, 1611
---
Piątek 5.08.2016 r.
godz.19:00 - Sala Prowincjalska klasztoru oo. dominikanów, ul. Freta 10
Wykonawcy:
Zespół Muzyki Dawnej PER IL BASSO
Iwona Lubowicz – sopran
Joanna Gręziak – skrzypce barokowe
Małgorzata Małkiewicz – skrzypce barokowe
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela, kierownictwo artystyczne
Maria Wilgos – teorba
Ewa Mrowca – klawesyn
W programie:
Adam Jarzębski - Tamburetta na 2 skrzypiec, basso i basso continuo
Maciej Wronowicz - In dulci iubilo -concerto a 3 na sopran solo, 2 skrzypiec i b.c.
Marcin Mielczewski - Canzona Prima na 2 skrzypiec, basso i basso continuo
Stanisław Sylwester Szarzyński - Jesu spes mea concerto a 3 na sopran, 2 skrzypiec i b.c.
Jan Podbielski - Preludium
Adam Jarzębski - Diligam te Domine na skrzypce, basso i basso continuo
Adam Jarzębski - In te Domine Speravi, na skrzypce, basso i basso continuo
Jacek (Hyacinthus) Różycki - Magnificemus in Cantico concerto de sanctis a 3 voci- wersja instrumentalna
Stanisław Sylwester Szarzyński - Veni Sancte Spiritus concerto na sopran, 2 skrzypiec i b.c.
Caspar Foerster - Sonata na 2 skrzypiec, basso i basso continuo
Giovanni Battista Luparini - In martirio crudele“ kantata na sopran, 2 skrzypiec i b.c.
---
Sobota, 6.08.2016 r.
godz. 11:30 - Ogród Fundacji Sto Pociech, ul. Freta 20/24A
Filharmonia Przedszkolaka
„Najpiękniejsza jest muzyka polska”
Wykonawcy:
Emilia Walasek-Gorczyca – I skrzypce
Monika Kos-Nowicka – II skrzypce
Ewa Rybarczyk – altówka
Katarzyna Oczkowska – wiolonczela
---
Niedziela, 7.08.2016 r.
godz. 13:00 - Kościół p.w. św. Jacka, ul. Freta 10
Wykonawcy:
Jarosław Żołnierczyk – skrzypce
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS
Anna Duczmal-Mróz – dyrygent
W programie:
Adam Haczewski – Symfonia
Henryk Wieniawski – Legenda
Romuald Twardowski – Koncert skrzypcowy
Karol Szymanowski – Etiuda b-moll
Mikołaj Górecki – Divertimento
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
koncert
koncert