Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmowy | Przemieszczenia – trzy spojrzenia na tożsamość

Pokaz filmowy | Przemieszczenia – trzy spojrzenia na tożsamość
📅 Data: środa, 17 sierpnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Zabaw, bulwar B. Grzymały-Siedleckiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Przemieszczenia” – trzy spojrzenia na tożsamość względem: miejsca, czasu i ludzi.

"Wspólnie ze znajomymi stworzyliśmy trzy obrazy filmowe dotykające kwestii tożsamości współczesnych mieszkańców Warszawy. Każdy z nas podszedł do tego zagadnienia na własny sposób przedstawiając ten temat przez pryzmat miejsca pochodzenia, przeszłości i teraźniejszości oraz relacji międzyludzkich."

„G-Roy” to historia Janka, młodego chłopaka pochodzącego ze wsi, próbującego żyć i robić karierę w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, po której niechętnie wraca w rodzinne strony, gdzie rozpoczyna się jego przygoda. Stary mędrzec, dziewczyna, lokalna grupa opryszków, nielegalny handel bimbrem a pośrodku tej niecodziennej historii nasz bohater, szukający własnej tożsamości, odwagi i miejsca w życiu. Historia Janka jest przykrywką do opowiedzenia o „12 etapach
wyprawy bohatera”. Etapach które są rezultatem prac badawczych Josepha Campbella, opublikowanych w książce „Bohater o tysiącu twarzy”. Książka ta została przełożona przez Christhopera Voglera na poradnik dla scenarzystów i stała się fundamentalnym elementem wielu hollywoodzkich produkcji, w szczególności tzw. kina nowej przygody, kina którego nie robi się już jak kiedyś. Czas trwania 30 min.

„Niedoczas” przedstawia kilka dni z życia Stanisława, pracownika agencji reklamowej, odnoszącego sukcesy na swym polu zawodowym. Niespodziewane spotkanie zmienia nagle tor postepowania bohatera, skłaniając go do podjęcia kroków, mogących wpłynąć zasadniczo na jego dalsze losy. Czas trwania 30 min.

„Poli” Pola, Antek i Miłosz żyją w skomplikowanym związku. Należą do intelektualno-artystycznego środowiska ludzi wyzwolonych, a zarazem przygniecionych wizją świata, wyłaniającą się zza lektur, które zgłębiają. Podczas weekendowego wyjazdu na wieś w ich układ wkracza prostytutka Kasia, której obecność silnie wpływa na relację pomiędzy trójką głównych bohaterów. Czas trwania 30 min.

Filmy zostały zrealizowane jako prace dyplomowe w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧