Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Na granicy nieporozumienia - performans Simona Ripoll-Huriera

Na granicy nieporozumienia - performans Simona Ripoll-Huriera
📅 Data: sobota, 30 lipca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


FINISAŻ WYSTAWY Angeliki Markul „To, co stracone, jest na początku”
30 lipca 2016 roku
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Oprowadzanie kuratorskie Jarosława Lubiaka – godz. 18:00

Simon Ripoll-Hurier, „Na granicy (nie)(po)rozumienia”
Performans dźwiękowy na zakończenie wystawy – godz. 20:00

wstęp wolny


W ostatni weekend lipca pożegnamy się z wystawą Angeliki Markul "To, co stracone, jest na początku."

W sobotę 30 lipca Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na specjalny wieczór, poświęcony wystawie. W centrum tego wydarzenia znajdą się tym razem zjawiska z pogranicza różnych sfer dźwiękowych. Usłyszymy je w postaci mieszających się ze sobą, często trudnych do rozróżnienia dźwięków, nagranych w różnych miejscach świata. A to za sprawą francuskiego kompozytora, dźwiękowca i performera Simona Ripoll-Huriera, który skomponował muzykę do dwóch wideoinstalacji Angeliki Markul z kończącej się wystawy i jest jednocześnie autorem unikatowego projektu dźwiękowego, określanego przez niego jako Tymczasowa Unia Telekomunikacyjna, będącego dźwiękowym odzwierciedleniem projektu „Diana”

Wieczór finisażowy rozpoczniemy ostatnim oprowadzaniem po wystawie, które poprowadzi jej kurator – Jarosław Lubiak, by dwie godziny później, o godzinie 20.00 znaleźć się w odmienionych dźwiękiem przestrzeniach wystawy Angeliki Markul, podczas performansu dźwiękowego, przygotowanego specjalnie przez Simona Ripoll-Huriera specjalnie dla odbiorców z Warszawy. Na ten unikalny performans złożą się nie tylko specjalnie zaprogramowane przez kompozytora dźwięki z Warszawy, ale również między innymi odgłosy: gołębi z Istanbułu, cykad z Alabamy; świerszczy z New Jersey, głosy dzieci z Paryża, dźwięki bębnów i piszczałek z porannej procesji z karnawału w Bazylei, nawoływania kaczek, gęsi i flamingów z ogrodu botanicznego w Genewie, szum repliki rakiety Saturn V w Hunstvill w Alabamie i wiele innych. Mimo skupienia na dźwięku, wrażeń wizualnych również nie zabraknie.

Simon Ripoll-Hurier, urodzony w 1985 roku, mieszka i pracuje w Paryżu. Tworzy na granicy zjawisk dźwiękowych i wizualnych. Był między innymi współtwórcą obrazów, takich, jak: Hollywood (Translations, 2008-2010), Broadway (The Broadway Melody, 2010-2013), Chmury (This Cannot Be Natural, 2012-2014), czy Sny (Dreamland, 2013). Od 2014 roku zajmuje się filmowo-dźwiękowym autorskim projektem “Diana”, bazującym na amerykańskich eksperymentach z falami radiowymi z 1946 roku. Występuje również wraz z grupą les Agamemnonz i jest współzałożycielem artystycznego radia internetowego *DUUU.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧