Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Czaszki, ołtarze i duchy przodków. Meksykańskie Święto Zmarłych | Spotkanie z Olą Synowiec
Wracamy z podróżniczymi opowieściami po letniej przerwie :) Na pierwszy ogień idzie Meksyk i kolejne spotkanie z Olą Synowiec:
Dlaczego czaszka stała się narodowym totemem Meksyku? Czy to dobrze, jeśli w Święto Zmarłych dostaniemy cukrową czaszkę z własnym imieniem? Jak sprawić, by zmarły przyszedł do nas w gościnę? Co wspólnego z obchodami Dia de los Muertos mają Aztekowie, Hiszpanie, a co wspólnego ma James Bond?
Zapraszam na wspólne świętowanie meksykańskiego Święta Zmarłych, które postaramy się wyjaśnić i oswoić. Wybierzemy się do meksykańskich miast, miasteczek i wiosek, by porozmawiać z Meksykanami i zrozumieć, czym jest i była dla nich śmierć.
- Ola Synowiec - dziennikarka, latynoamerykanistka, autorka Mexico Magico Blog (link. W Meksyku mieszka od pięciu lat. Publikowała m.in. w "Dużym Formacie", "Wysokich Obcasach", "Focusie", "Podróżach".
Wstęp bezpłatny.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach:
spotkanie
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie