Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pokaz: Maroko - ziemia, gdzie umiera słońce

Pokaz: Maroko - ziemia, gdzie umiera słońce

reklama
📅 Data: poniedziałek, 04 listopada 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, przy ul. Wilczej 25 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na pokaz Agnieszki Siejki:

W Fezu, Marrakeszu, Meknes, w Agadirze czy Casablance, któż tego nie słyszał, wszędzie rozlega się charakterystyczne wołanie. Na sukach, straganach w wąskich uliczkach i na placach, tłoczno, gwarno, pełno ludzi, jedni chcą coś kupić inni sprzedać, po jak najatrakcyjniejszej cenie. Feeria kolorów, mieszanka czerwieni, pomarańczy, żółci, zielonego i niebieskiego powodują niesamowite wrażenia. Najciekawiej jest na straganach z materiałami, ubraniami czy choćby butami, wręcz nie można oczu oderwać.

Nieco dalej kolejne zmysły pracują z dużym natężeniem, pojawią się zapachy, egzotyczne przyprawy: cynamon, imbir, wanilia, daktyle - złoto Maroka. Kubki smakowe pracują, odczuwają co i rusz nowe smaki, kolejna ulica, kolejne stragany. Sardynki smażone w głębokim oleju, "wykwintnie" podane w gazecie z przed kilku dni, do tego bakłażan i posiłek gotowy.

Nieco dalej uczta dla bardziej wymagających, tadżin - z kurczakiem trawą cytrynową i marchewką - wyśmienity, ach te aromaty. Inna wersja na słodko z kuskusem, śliwkami i pomidorami a wszystko dopełnia cynamon. Nie wspomnę o deserach i sokach wyciskanych ze świeżych owoców i słodycze tak słodkie jak nigdzie na świecie. I jak tu przejść obojętnie, niczego nie spróbować, nic nie kupić? a zewsząd dobiega "Special price for you my friend" trzeba skorzystać, może to faktycznie gratka, może to cena specjalnie dla nas, może okazja jakich mało?

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!