Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
W każdą niedzielę września o godzinie 18.15 w Holu Głównym w Muzeum Narodowym w Warszawie odbywać się będą koncerty muzyki dawnej. Program wydarzeń obejmuje zarówno koncerty instrumentalnej muzyki średniowiecznej, chorały gregoriańskie, religijne utwory z polskich rękopisów średniowiecznych, jak i muzykę świecką XIV i XV wieku.
Hol Główny (przy Galerii Sztuki Średniowiecznej) / wstęp bezpłatny / liczba miejsc ograniczona
Program obejmuje utwory instrumentalne z okresu średniowiecza. Są to zarówno anonimowe, jednogłosowe tańce, jak i utwory polifoniczne sięgające do początków renesansu. Wśród nich znajdą się kontrafaktury utworów wokalnych, utwory wokalne, które mogły być wykonywane z towarzyszeniem instrumentów, ale też kompozycje pisane bezpośrednio na instrumenty, m.in. utwory z kodeksu Faenza i Buxheimer Orgelbuch.
---
2016-09-11
Chorał gregoriański i muzyka wielogłosowa średniowiecza
Andrzej Borzym, Leszek Kubiak, Robert Pożarski – kierownictwo artystyczne
Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory sakralnej muzyki średniowiecza acapella, pochodzące z rękopisów znajdujących się na terenach Polski. Będzie można posłuchać chorału gregoriańskiego w zestawieniu z początkami muzyki wielogłosowej.
---
2016-09-18
Od Lamentu Tristana do Breve Regnum
koncert zespołu muzyki dawnej Canor Anticus w składzie:
Paweł Zalewski
Piotr Zalewski
Marcin Zalewski – kierownictwo artystyczne
W programie koncertu znajdzie się głównie muzyka świecka XIV i XV wieku autorstwa kompozytorów anonimowych oraz Mikołaja z Radomia, Jana z Jasiennej, Piotra z Grudziądza, Jacoba Obrechta, utwory ze Śpiewnika Głogowskiego i z Rękopisu Turyńskiego. Podczas koncerty będzie można usłyszeć al-ud, lutnie długoszyjkowe, lirę korbową, viole, kantele, psałterium, rogi naturalne, instrumenty perkusyjne.
---
2016-09-25
Barwy polskiego średniowiecza
koncert zespołu muzyki dawnej Jerycho
Zespół Jerycho
Bartosz Izbicki – kierownictwo artystyczne
Koncert przedstawi religijne utwory z polskich rękopisów średniowiecznych. Ukaże on różnorodność form muzycznych (lauda, cantio, motet, sekwencja) oraz ich bogactwo stylistyczne. Uwydatni to akompaniament dawnych instrumentów (organetto, lira korbowa, gęśle) i żywiołowy śpiew zespołu śpiewaków JERYCHO pod kierunkiem Bartosza Izbickiego.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
koncert
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie