Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Podróż do świata zbrodni

Podróż do świata zbrodni
📅 Data: sobota, 20 kwietnia 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Klub Policjanta, ul. Okrzei 13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Autorzy kryminałów, specjaliści policyjni i dziennikarze śledczy postanowili skonfrontować fikcję literacką i filmową z brutalną rzeczywistością. Organizatorzy zapraszają na wielką gratkę dla miłośników kryminału!

W Klubie Policjanta (Restauracja Landa) dowiecie się, jak od "kuchni" wygląda praca dziennikarza śledczego i policjanta oraz z czym musi zmierzyć się autor kryminałów. Zobaczycie jak na prawdę prowadzi się oględziny miejsca zbrodni oraz posłuchacie historii o początkach gangsterskiego kina. Wydarzeniu towarzyszy wystawa grafik Waldemara Świerzego z cyklu "Gangsterzy".

W trakcie imprezy restauracja Landa oferuje rabat do każdego rachunku!

Wydarzenie na Facebooku: link

Przebieg imprezy:

14:00 - 15:00 - "Zabiję za kiepski kryminał" - Jan Siwmir dyskutuje o literaturze kryminalnej z autorami : Katarzyną Bondą i Jackiem Sowrońskim.
15:30 - 16:30 - Początki filmu kryminalnego, czyli rozrywkowi gangsterzy kontra smutni policjanci. O starym kinie kryminalnym opowiada filmoznawca Andrzej Kawecki.
17:00 - 18:00 - "Co ty wiesz o zabijaniu?" - Dziennikarsko-gliniarska dyskusja pomiędzy dziennikarzem a byłymi policjantami. Redaktor naczelny magazynu „Focus Śledczy” rozmawia z Dariuszem Lorantym i Piotrem Pochuro.
18:30 - 19:30 - "Czego Holmes mógłby się nauczyć" - O tym jak zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa i jak jest to ważne dla pracy policyjnych detektywów i prokuratorów opowiada ekspert kryminalistyki Robert Duchnowski.

Podczas wydarzenia można będzie obejrzeć wystawę inkografii - limitowanych i sygnowanych grafik - Waldemara Świerzego, jednego z najwybitniejszych polskich plakacistów. Inkografie z cyklu "Gangsterzy" to propozycja nie do odrzucenia dla miłośników kryminałów. To sceny hazardu, mafijnych porachunków oraz spotkań w ciemnych uliczkach i szemranych klubach. To historie wypełnione dymem cygar i jazzową muzyką.

Dzięki galerii DESA Modern, w trakcie spotkania, dzieła tego wielkiego artysty można będzie nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach. Nonszalancja postaci na obrazach i dynamizm scen podkreślą charakter każdego niepokornego wnętrza.

Galeria prac artysty: link

Nasi goście:
Katarzyna Bonda - autorka powieści kryminalnych: "Sprawa Niny Frank" (2007), nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, wydana także jako "Dziewiąta runa" (2011), "Tylko martwi nie kłamią" (2010), "Florystka" (2012) oraz książek dokumentalnych: "Polskie morderczynie"(2008), "Zbrodnia niedoskonała"(2009, we współpracy z Bogdanem Lachem). Pisze też scenariusze filmowe.
Artur Górski - dziennikarz, pisarz, autor kilkunastu powieści kryminalnych i sensacyjnych, m.in. "Gucci boys", "Al Capone w Warszawie", "Zdrada Kopernika" oraz książek reporterskich: "Świat tajnych służb" i "Gang". Były korespondent wojenny, specjalizuje się w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych, redaktor naczelny Focusa Śledczego.
Jacek Skowroński – współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego magazynu fantastyczno-kryminalnego "Qfant" laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne (2008 r.). Autor powieści sensacyjno-kryminalnej "Był sobie złodziej". Imał się wielu profesji, zarabiając na życie między innymi jako tragarz, brukarz czy sprzedawca butów. Przez pewien czas "zajmował się" również włóczęgą.
Andrzej Kawecki - Filmoznawca, historyk sztuki. Współpomysłodawca i współorganizator festiwalu "Święto Niemego kina". Autor artykułów popularyzujących kino w miesięcznikach "Film", "Trendy", "Heritage" i innych. Członek Rady Naukowej projektu "Filmoteka szkolna" przy PiSF oraz Rady Naukowej Muzeum Kinematografii w Łodzi. Współautor nagradzanego filmu dokumentalnego "Niegdyś w Afryce". Z największą przyjemnością oddaje się edukacji filmowej.
Jan Simir - Jest dwuosobowy "Siwmir" to pseudonim pod którym ukrywa się "koalicja małżeńska" . Nauczyciel z powołania, kryminalista z zamiłowania, poeta z wściekłości na rzeczywistość. W wolnych chwilach ucieka w fotografię.
Dariusz Loranty - Publicysta magazynu "Focus Śledczy", były negocjator policyjny Komendy Stołecznej Policji.
Dariusz Duchnowski - Ekspert w dziedzinie kryminalistyki, emerytowany funkcjonariusz policji.
Piotr Pochuro - Przestępcze opowieści to jego żywioł. Niegdyś gliniarz, dziś autor kryminałów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę