Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pokazy filmu "Paderewski człowiek czynu" + koncert fortepianowy

Pokazy filmu "Paderewski człowiek czynu" + koncert fortepianowy

reklama
📅 Data: sobota, 09 listopada 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W związku z przypadającą 6 listopada rocznicą urodzin Ignacego Jana Paderewskiego zapraszamy na premierę najnowszego filmu koprodukowanego przez DSH o tym wybitnym mężu stanu.

godz. 16.00 i 18.00 – premierowe pokazy w DSH filmu Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy (dok., 2013, 41’), reż. Wiesław Dąbrowski

Film prezentuje sylwetkę Ignacego J. Paderewskiego, który po wybuchu I wojny światowej prowadził szeroko zakrojoną działalność dyplomatyczną na rzecz Polski. W 1919 roku sprawował funkcje Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych RP, reprezentował Polskę na konferencji pokojowej w Paryżu, gdzie podpisano traktat wersalski kończący I wojnę światową. W 1922 wyjechał do USA, gdzie powrócił do koncertowania, choć nigdy nie porzucił polityki. O dokonaniach Paderewskiego mówią amerykańscy prezydenci: Ronald Reagan, John F. Kennedy, George Bush Senior, a także generał Edward Rowny, doradca ds. wojskowych pięciu prezydentów USA, prezydent Lech Wałęsa, muzykolodzy Jerzy Waldorff i Jan Popis. W filmie przedstawione są liczne unikatowe archiwalia, w tym oryginalne wykonania pianistyczne.

godz. 19.30 – koncert fortepianowy i występy zespołów kameralnych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (sala im. Melcera) zatytułowany Muzyka i polityka. W repertuarze utwory Ignacego Paderewskiego oraz innych polskich kompozytorów.

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja pod nr 22 225 05 45. Wstęp wolny.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!