Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu Klimatyczni oszuści + spotkanie z reżyserem

📅 Data: piątek, 15 listopada 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Hala Zielony Klimat koło Pałacu Młodzieży (PKiN) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pokaz w ramach festiwalu Klimat na zmiany.
Festiwal Klimat na zmiany to unikalne wydarzenie kulturalne organizowane przez Akademię PLANETE+ DOC oraz Urząd m. st. Warszawy w dniach 15-17 listopada w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ w Warszawie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia WOLNY.


KLIMATYCZNI OSZUŚCI – POLSKA PREMIERA piątek 18.30
(Carbon Crooks) reż. Tom Heinemann, Dania 2013, 57 min

Z końcem 2012 roku wygasł Protokół z Kioto. Wszystkie kraje, które ratyfikowały tę umowę, zobowiązały się do zredukowania swoich emisji dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych. Pytanie brzmi: jak redukcja ta wyglądała w praktyce? Jednym ze stosowanych rozwiązań było kupowanie tzw. „kredytów CO2”. Bogate, uprzemysłowione kraje, którym nie udawało się zmieścić w narzuconych Protokołem wytycznych, kupowały po prostu prawo do emisji od państw ubogich.
Na papierze wszystko wyglądało dobrze, ale jaka była rzeczywistość? Przykładowo, w Bangladeszu wiele krajów zainwestowało w kredyty CO2 wystawione na nowego typu zakłady ceglarskie nazywane przez ONZ „wolnymi od dymu”. Robotnicy w takich zakładach są jednak wystawieni na kontakt z niesłychanie szkodliwymi drobinami popiołu, a poziom zadymienia jest tak wysoki, że ledwie da się oddychać. W Kenii z kolei, rozprowadzono bezpłatnie 900 tysięcy filtrów do uzdatniania wody. W myśl założenia, ich użycie miało przełożyć się na niewykorzystywanie drewna opałowego, a to z kolei miało zaowocować niższą emisją CO2. Szybko okazało się jednak, że cały program oparto na mocno naciąganej teorii.
Jakby mało było matackich przedsięwzięć na lokalną skalę, globalny rynek emisji CO2 stał się celem kradzieży i wyłudzeń na gigantyczne kwoty. Według danych Europolu, skarby państw europejskich poniosły z tego tytułu straty przekraczające 5 miliardów euro. Strona filmu: link

Po pokazie zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu, Tomem Heinemannem.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę