Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokaz filmu Gdy upada drzewo

📅 Data: sobota, 16 listopada 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Hala Zielony Klimat koło Pałacu Młodzieży (PKiN) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pokaz w ramach festiwalu Klimat na zmiany.
Festiwal Klimat na zmiany to unikalne wydarzenie kulturalne organizowane przez Akademię PLANETE+ DOC oraz Urząd m. st. Warszawy w dniach 15-17 listopada w ramach Szczytu Klimatycznego ONZ w Warszawie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia WOLNY.


GDY UPADA DRZEWO sobota 21.30
(If a Tree Falls) reż. Marshall Curry, Stany Zjednoczone 2011, 78 min

W grudniu 2005 roku, Daniel McGowan został aresztowany przez FBI w trakcie zakrojonego na cały kraj śledztwa przeciwko tzw. radykalnym grupom ekologicznym, w tym Earth Liberation Front. Grupa ta nazywana była w USA „największym wewnętrznym zagrożeniem terrorystycznym”.
Przez lata jej członkowie – działający jako anonimowe komórki, bez kontaktu z centralą, jak również i pomiędzy sobą – przeprowadziły serię spektakularnych akcji–zamachów na cele, które określono jako „niszczące środowisko”: tartaki, dilerzy samochodów 4x4, rzeźnie dla koni i warty 12 milionów dolarów hotel narciarski w Vail, w Kolorado. Razem z Danielem FBI zaaresztowało 13 innych członków organizacji, która byłą odpowiedzialna za jedne z pierwszych akcji przeciwko niszczeniu środowiska.
Film jest opowieścią o dojrzewaniu, a po części również kryminalnym thrillerem. Stawia również trudne pytania na temat ekologii, bycia aktywistą oraz sposobu definiowania terroryzmu. Gdy upada drzewo to historia tworzenia się ruchu radykalnych ekologów, którzy otrzymali plakietkę terrorystów, gdy USA było jeszcze przed trauma 11 września. Strona filmu: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę