Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z artystami - Duchy wspólnoty / Public Spirits

Spotkanie z artystami - Duchy wspólnoty / Public Spirits
📅 Data: piątek, 23 września 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Otwarte spotkania i dyskusje z artystami biorącymi udział w wystawie "Duchy wspólnoty/Public Spirits".

23 września 2016, godz. 16.00-19.00
przestrzeń wystawy

wstęp wolny

16:00-17:30 - Art Labor, Chen Szu Han, Liu Ho Jang / miejsce: "Rosa ludu Jarai - hamak café" (instalacja na wystawie)

17:45-19:00 - Sutthirat Supaparinya, lifepatch, Orawan Arunrak, Teng Chao-Ming / miejsce: "Powieść bez tytułu" oraz "Nie, Dawidzie! – zakazane książki dla dzieci"

Artyści z Tajwanu, Wietnamu, Tajlandii i Indonezj, wprowadzą w kontekst swojej działalności artystycznej, przybliżą znaczenie prac prezentowanych na wystawie Duchy wspólnoty/Public Spirits i odpowiedzą na pytania publiczności.


zdjęcie w tle: Art Labor, "Jarai Dew Hammock Café", 2016, instalacja/wydarzenie

OBECNI NA SPOTKANIU ARTYŚCI/ARTYSTKI:
Art Labor - kolektyw artystyczny z Ho Chi Minh (Wietnam), działający na pograniczu sztuk wizualnych, nauk społecznych i przyrodniczych w celu stworzenia alternatywnej, nieformalnej wiedzy poprzez artystyczne i kulturalne wydarzenia w przestrzeniach publicznych. Na spotkaniu w CSW Zamek Ujazdowski obecni będą Arlette Quynh-Anh Tran oraz Truong Cong Tung.

Chen Szu Han (ur. 1981) działa na granicy sztuki i aktywizmu. Interesuje ją to, jak ludzie z różnych środowisk podchodzą do kwestii granic i własności oraz do procesów wyznaczania granic przez władze państw. Czerpie inspirację z emocji towarzyszących bezpośredniemu kontaktowi z tłumem oraz z analizy zachowań i motywacji mas. Chen pracuje i mieszka w Tajpej (Tajwan).

Liu Ho Jang (ur. 1972 ) kontekstualizuje, przecina i porządkuje osobiste i polityczne historie w różnorodnych wymiarach i na różnych etapach, ujawniając nieuniknione dwuznaczności podskórnej walki o władzę. Liu pracuje i mieszka w Tajpej na Tajwanie.

Sutthirat Supaparinya (ur. 1973) w odpowiedzi na ograniczenia wolności słowa w Tajlandii po przewrocie wojskowym w 2014 roku, włącza się w debatę polityczną, korzystając z języka sztuki. Instalacja Nie, Dawidzie! – Zakazane książki dla dzieci (2016) opiera się na pomyśle selekcji książek dla dzieci, które zostały zamieszczone na liście książek ocenzurowanych bądź zakazanych w regionie Azji i Pacyfiku oraz USA: wśród nich można znaleźć chociażby Alicję w krainie czarów, zabronioną niegdyś w Chinach. Artystka pracuje i mieszka w Chiang Mai w Tajlandii.

lifepatch to grupa z Jogyakarty (Indonezja), działająca warsztatowo z innymi artystami i społecznościami lokalnymi po to, by wspólnie opracowywać strategie rozwiązywania problemów życia codziennego. W interaktywnej instalacji Bedil lifepatch korzysta z dostępnych rozwiązań technicznych, by pobudzić wyobraźnię „graczy” i wspólnie przeciwdziałać dehumanizacji i zniszczeniu środowiska przyrodniczego w wyobrażonym meście Yodhyakarta w 2044 roku.

Orawan Arunrak (ur. 1985) obserwuje i analizuje skutki uboczne wojen kolonialnych, konfliktów wewnętrznych, sporów etnicznych i religijnych. Jej twórczość jest intymną refleksją na temat nietrwałej natury pamięci, historii i własności. Artystka mieszka i pracuje w Bangkoku (Tajlandia).

Teng Chao-Ming (ur. 1977) dokonuje twórczej ingerencji w narracje i produkty popkultury z Tajwanu po to, by proponować nowe, niekonwencjonalne sposoby czytania filmów, powieści czy piosenki ludowej. Mieszka i pracuje w Tajpej (Tajwan).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę