Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Eustachy Rylski // Bukbuk Warszawa

Eustachy Rylski // Bukbuk Warszawa
📅 Data: wtorek, 11 października 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stacja Muranów, ul. Gen. Andersa 13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Mam wrażenie, że Warszawa jest miastem najciekawszym, nawet wtedy, kiedy nas oszukuje” – mówi o polskiej stolicy Eustachy Rylski, nasz kolejny gość w ramach cyklu spotkań Bukbuk Warszawa wokół Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. I porównuje ją do Moskwy, zaznaczając, że samej Warszawie takie porównanie zapewne by się nie spodobało.
Eustachy Rylski został w tym roku laureatem Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii „Warszawski twórca”, przyznawanej autorom, którzy w szczególny sposób są związani z naszym miastem. Co jeszcze sądzi o Warszawie, do którego sprowadził się w 1978 r. z rejonu Jeleniej Góry? Zapraszamy na rozmowę z pisarzem, którą poprowadzi Anna Dziewit-Meller 11 października w Stacji Muranów.

Nagroda Literacka m. st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Konkurs jest kontynuacją tradycji nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38, a przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza - Władysław, ostatnim zaś przed wojną - Leopold Staff. Nagrodą wyróżniono także m.in. Wacława Berenta (1929), Tadeusza Boya-Żeleńskiego (1933), Polę Gojawiczyńską (1935), oraz Marię Kuncewiczową (1937).
Nagroda Literacka m. st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku , kiedy to Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę reaktywującą to wyróżnienie. Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach. W regulaminie przewidziano miejsce nie tylko dla kategorii tradycyjnych jak proza, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży, ale również stworzono kategorię wyłącznie dla pozycji varsavianistycznych - edycja warszawska. Szczególnym wyróżnieniem jest tytuł – warszawski twórca, przeznaczony dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą.

Projekt Bukbuk Warszawa jest współfinansowany ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Bukbuk Warszawa to 9 spotkań z twórcami nominowanymi do Nagrody, które odbywać się będą od kwietnia do listopada 2016.
Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie. Lokal na kulturę przy ul. Andersa 13 jest wynajmowany na preferencyjnych warunkach dzięki wsparciu Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę