Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wstydliwe przyjemności - grzeszne i niegrzeczne filmy w Warszawie Powiśle - pokaz filmu "Happiness"

Wstydliwe przyjemności - grzeszne i niegrzeczne filmy w Warszawie Powiśle - pokaz filmu "Happiness"
📅 Data: czwartek, 05 grudnia 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3b (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na nowy cykl filmowy - CO DRUGI CZWARTEK w Warszawie Powiśle o 20:00. Start już 5 grudnia!

Prowadzenie: Anna Tatarska

P r z y j e m n o ś ć – grzeszna i niegrzeczna, ale też dostarczana bezpośrednio do krwiobiegu, nie zawsze przesączana przez intelektualny filtr. Granice – filmowych gatunków, widzowskich przyzwyczajeń, wstydu, kanonów, niekiedy komfortu. Prezentowane w cyklu filmowym produkcje pochodzą z różnych okresów, często prezentują skrajnie odmienne perspektywy postrzegania filmowego wehikułu. Łączy je to, że dostarczają takiej właśnie wstydliwej rozkoszy, płynącej z nierozpoznanych źródeł. Przeważnie - widzowi, niekiedy tylko bohaterom. Wyżej wymienione granice przekraczają nieustannie z wprawą starego wygi przy okazji bawiąc, strasząc, zadziwiając, zachwycając, odrzucając, kusząc, mieszając porządki. Przy okazji stają się zadziwiająco precyzyjnym świadectwem swoich czasów i stawiają pytania, które po wyłuskaniu z lekkostrawnego, rozrywkowego opakowania ujawniają swój niespodziewany ciężar. To filmowe szaleństwo, z całkiem wyraźnym śladem metody w tle.

5 grudnia: Miły Pan Pedofil, czyli Todd Solondz i jego “Happiness”.

Amerykańscy niezależni grzebią w podmiejskich śmietnikach. Jakie ustanowione przez mainstream granice – i jak - przekraczają indies? Przyjrzymy się źródłu komfortu popularnego kina, czyli zwyczajowi automatycznego nazywania i klasyfikowania tak narracji jak i postaci. Co dzieje się, kiedy pojawia się postać lub sytuacja wątpliwa moralnie, a widz nie zostaje wyposażony w narzędzia by ją ocenić? Plus: wiele twarzy ironii i czarnego humoru oraz tradycja w służbie subwersji.


ANNA TATARSKA

Dziennikarka filmowa. Autorka i prezenterka magazynu "Premiery Tygodnia" realizowanego dla Orange Film. Pisze dla amerykańskich portali filmowych Fandor i Slant oraz magazynów "Zwierciadło", „KINO”, „Aktivist”, "Wysokie Obcasy Extra" i "ELLE" oraz portali film.wp.pl i Stopklatka.pl. Współpracowała z festiwalami Nowe Horyzonty, American Film Festival, Off Plus Camera i Plus Camerimage. Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyła wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs filmowy w New York Film Academy. Fanka Todda Solondza i dokumentów kulinarnych. Prowadzi bloga sweetrush.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!