Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Multimedialna eko-edukacja "Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii"

📅 Data: środa, 27 listopada 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, SCEK, Jezuicka 4 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Multimedialny, z dużą dozą grywalizacji i pozytywnym przesłaniem – to cechy projektu edukacyjnego, który ma za zadanie informować młodzież o zaletach energii odnawialnej. Każdy z nas może zostać producentem energii lub też wpłynąć na swoje otoczenie, tak aby stało się bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Edukacyjna prezentacja „Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii” jest prezentowana na 40 calowym stole multimedialnym z ekranem dotykowym w technologii Multitouch. Po przejściu części merytorycznej, użytkownik będzie mógł ułożyć ekologiczne puzzle.
Przyjazna forma odbioru ma umożliwić młodzieży swobodne zaznajomienie się z trudnym tematem odnawialnych źródeł energii oraz uzmysłowić młodym ludziom jak wiele zależy od nich samych.

Odnawialne źródła energii nie są tematem wyłącznie dla ekologicznych pasjonatów. Dziś już nie ma nowoczesnej gospodarki bez kwestii ekologii. Gospodarka korzysta z wody, z powietrza, ze środowiska naturalnego. Gdy te elementy ulegną zniszczeniu, dotknie to każdego bez wyjątku i znacznie obniży poziom naszego życia: poprzez choroby, czy też brak czystej wody lub powietrza, co również wzrost kosztów codziennego życia! Wyobraź sobie, że pitna, słodka woda staje się towarem deficytowym. A odnawialne źródła energii gwarantują bezpieczeństwo energetyczne kraju, nikt nie wyłączy słońca, czy też powstrzyma wiatru.

„Od konsumenta do prosumenta, czyli jak zostać producentem energii” można oglądać w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie przy ul. Jezuickiej 4, od 27 listopada aż do 20 grudnia 2013 r. Wcześniej projekt był prezentowany w Pałacu Młodzieży w Warszawie.

Specjalnie dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce prezentacji, wystawa będzie dostępna w Internecie pod adresem link.

Prezentację organizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy współpracy Fundacji im. Róży Luksemburg.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę