Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Kształtowanie mistrza sportu to trudny i długotrwały proces, który wymaga od każdego szkoleniowca dużego wachlarza kompetencji. Oprócz umiejętności nauczania, wiedzy i doświadczenia w sporcie, trenerom potrzebna jest rozległa wiedza z wielu dziedzin funkcjonowania sportowca, m.in. odżywiania się, zapobiegania kontuzjom, tworzenia atmosfery drużyny czy kierowania zespołem. Tajnikom pracy trenera, efektywnemu przekazywaniu wiedzy i motywowaniu zawodników jest poświęcona konferencja „Jak zostać mistrzowskim trenerem”, która już wkrótce odbędzie się na Uniwersytecie SWPS.
Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie wydarzenia (link poniżej).
O WSPÓŁPRACY TRENERA Z ZAWODNIKIEM
Trenerzy spędzają ze swoimi podopiecznymi dużo czasu, mają ogromny wpływ nie tylko na ich poziom sportowy, lecz także postawy, zachowania i wartości, którymi kierują się zawodnicy w sporcie i poza nim. Dlatego w programie konferencji nie mogło zabraknąć tematów związanych z rolą motywacji w karierze zawodnika i pracy trenera, komunikacji między trenerem a jego podopiecznymi czy wsparciu zawodnika w trudnych chwilach.
Kolejnym z zagadnień omawianych podczas konferencji będzie przygotowanie mentalne zawodników, co jak podkreśla wielu sportowców, może przesądzić o zwycięstwie lub porażce.
– Pragniemy dostarczyć trenerom konkretnych informacji, które mogą przybliżyć ich do osiągnięcia mistrzostwa w wykonywaniu swojej pracy. Dlatego podczas wydarzenia skoncentrujemy się głównie na odpowiedzi na pytanie „Jak?”: Jak pracować z zawodnikiem, aby nadal z zaangażowaniem wykonywał zadania treningowe? Jak rozbudzić w nim wolę walki lub ostudzić gorącą głowę? Jak przekazywać informacje, by były one przyjmowane z uwagą i zrozumieniem? Jak budować z zawodnikiem więź opartą na zaufaniu i szacunku? – tłumaczą organizatorzy konferencji.
Wydarzenie jest adresowane do instruktorów i trenerów prowadzących grupy sportowe dowolnych dyscyplin, pracujących zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak i sportowcami wyczynowymi.
PROGRAM:
FILOZOFIA PRACY TRENERSKIEJ
Wykład z elementami warsztatu poruszający tematykę fundamentów, na których opiera się praca trenera sportowego. Jak wygląda filozofia pracy? Jak ją budować i jak z niej skorzystać, czyli o korzyściach z analizowania przed podjęciem działań.
RADZIMY SOBIE ZE STRESEM
W trakcie warsztatu zostanie poruszony temat występowania zjawiska stresu u zawodników i trenerów oraz jego wpływ na działanie. Jak zauważyć oznaki stresu zawodnika i wesprzeć go w trudnych chwilach? Jak samemu radzić sobie z momentami, w których tracimy kontrolę, czyli o sztuce panowania i „niepanowania” nad sytuacją.
CHCIEĆ ZNACZY MÓC
Tematyka warsztatu koncentruje się na roli motywacji w karierze zawodnika i w pracy trenera. Jak zachęcać zawodników do ciężkiej pracy? Jak pracować, aby uniknąć wypalenia zawodnika i samego siebie, czyli o nie zawsze łatwej miłości do sportu i zarażaniu pasją innych.
MÓWIĆ TAK, BY NAS SŁUCHANO, SŁUCHAĆ TAK, BY DO NAS MÓWIONO
Warsztat będzie poświęcony procesowi komunikacji między trenerem a jego zawodnikami. Czasem jeden gest znaczy więcej niż tysiąc słów, czasem jedno słowo znaczy więcej niż tysiące gestów. Jak zatem je rozpoznawać i jak wykorzystywać, by przyniosły pożądany efekt, czyli o budowaniu relacji między trenerem a zawodnikami.
Zapraszamy! :)
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach:
warsztatywykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie