Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bezpłatny Listopad w Rezydencjach Królewskich 2016

Bezpłatny Listopad w Rezydencjach Królewskich 2016

reklama
📅 Data rozpoczęcia: środa, 02 listopada 2016

⏰ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📅 Data zakończenia: środa, 30 listopada 2016

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop
Z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego już po raz piąty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie udostępniają w listopadzie swoje zbiory bezpłatnie!

Akcja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych kulturą, a w szczególności do dzieci, młodzieży i seniorów. Jak co roku, przyświecają jej trzy główne cele: edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze.

-----

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

godziny otwarcia:
poniedziałki, środy, piątki, soboty, niedziele:
9.30–16.00 (ostatnie wejście zwiedzających o godz. 15.00).
Wtorki – pałac zamknięty dla zwiedzających.
W dniu 1 listopada pałac będzie nieczynny dla zwiedzających.

dodatkowe atrakcje w listopadzie:

dla gości indywidualnych i rodzin z dziećmi:

• Zobacz pałac! – weekendowe oprowadzanie w każdą sobotę i niedzielę listopada o godz. 11, skupiające się na historii oraz wystroju pałacowych wnętrz
Nie obowiązuje rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Zbiórka przy szatni pałacowej, liczba miejsc ograniczona.

• Spacery tematyczne w ramach programu Historia Mniej Znana: 13 listopada O łowach i 27 listopada Zwierzęta w pałacowych wnętrzach o godz. 13.
Nie obowiązuje rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Zbiórka przy szatni pałacowej, liczba miejsc ograniczona.

• Bezpłatne bilety wstępu na samodzielne zwiedzanie pałacowych wnętrz.
Nie obowiązuje rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Liczba wejść ograniczonaze względu na ochronę konserwatorską zabytkowych wnętrz.

• Gry i zabawy z królewskiego podwórka – warsztaty muzyczno-taneczne w dniach 11–13 listopada. Najmłodszych zapraszamy na zabawy i tańce, którym towarzyszyć będzie akompaniament skrzypiec, basetli i bębna obręczowego – instrumentów typowych dla dawnych mazowieckich kapel. Dorosłym proponujemy warsztaty tańców z podwarszawskiego mikroregionu Urzecza, tańczone dawniej na wiejskich zabawach i weselach.
Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Wejściówki można odebrać w kasie muzeum. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

dla grup zorganizowanych, przedszkoli i szkół:
• Bezpłatne lekcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży: lekcje historyczne i lekcje przyrodnicze, warsztaty kulinarne i warsztaty kaligraficzne oraz bezpłatne spacery tematyczne dla dorosłych. Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie muzeum. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
• Bezpłatne bilety wstępu dla grup zorganizowanych zwiedzających wnętrza pałacowe z własnym przewodnikiem. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Bezpłatne wejściówki należy odebrać w kasie muzeum. Liczba wejść ograniczona ze względu na ochronę konserwatorską zabytkowych wnętrz.

Ważne informacje:
– Wstęp na studyjną wystawę czasową w Apartamentach Marszałkowej Lubomirskiej, wejście do ogrodu i parku oraz do Królewskiego Ogrodu Światła pozostają płatne.
– Jedna grupa zorganizowana nie powinna liczyć więcej niż 25 osób (ze względu na ich bezpieczeństwo i w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach historycznych oraz wąskich i stromych przejściach).

Informacja i rezerwacja:
tel.: (+48) 22 54 42 850
e-mail: [email protected]

-----

Zamek Królewski

Godziny otwarcia:
wtorek – sobota, godz. 10.00 – 16.00,
niedziela, godz. 11.00 – 16.00
Ostanie wejście o godz. 15.00, kasa czynna do 15.00
W poniedziałki Zamek jest nieczynny (możliwe są tylko zajęcia edukacyjne)

Uwaga! Brama Zegarowa jest zamknięta
Wejście dla zwiedzających Bramą Grodzką, z pobraniem darmowego biletu ewidencyjnego w kasach
Dla uczestników zajęć edukacyjnych – wejście Bramą Senatorską
Nie ma możliwości rezerwacji wstępu dla grup turystycznych

Uwaga! W listopadzie obowiązuje ustalona trasa zwiedzania: Schody Północne, Sala Rady, Sala Wielka, Wielka Antyszambra, Pokoje Matejkowskie, Galeria Królewiczowska, Pokój Marmurowy, Sala Rycerska, Sala Tronowa, Apartament Królewski (do Sali Canaletta), Schody Wielkie, Galeria Lanckorońskich – Obrazy Rembrandta. Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Biblioteka Królewska, Schody Środkowe, możliwość zwiedzenia wystawy Zniszczenie i Odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, szatnia

Gabinet Numizmatyczny i Mieszkanie Stefana Żeromskiego – nieczynne.
Wystawa Zniszczenie i Odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie – możliwość odrębnego zwiedzania, bez wchodzenia na ekspozycję

Wystawy czasowe:

100 na 100. Sto najcenniejszych dzieł sztuki ze zbiorów KUL na stulecie KUL
Wejście z trasy zwiedzania: z Sali Canaletta Korytarzem Czerwonym na II piętro do Galerii Wystaw Czasowych, powrót Klatką Władysławowską na Parter i Galerią Lanckrońskich do Schodów Środkowych
Wejście tylko na wystawę: Schody Środkowe, Pokój Marmurowy, Pokoje Żółty i Zielony, Klatka Władysławowska, Galeria Wystaw Czasowych (II piętro), powrót Klatką Władysławowską na Parter i Galerią Lanckrońskich do Schodów Środkowych

Dziedzictwo Piastów Mazowieckich (wystawa czynna od 28 października br.)
Wejście tylko na wystawę: Schody Środkowe, z Galerii Lanckorońskich do Dawnej Izby Poselskiej, powrót tą samą trasą

Zwiedzający mają możliwość korzystania z:
- Obsługi przewodnickiej – obowiązuje opłata (oprowadzanie w języku polskim – 100 zł, oprowadzanie w języku obcym – 120 zł, oprowadzanie w języku polskim lub obcym po wystawach czasowych – 110 zł). Nie ma obowiązku korzystania z zestawów słuchawkowych
- Audioprzewodników – obowiązuje opłata (bilet normalny – 17 zł, bilet ulgowy – 12 zł, bilet grupowy [min. 4 osoby] – 11 zł)

Pałac Pod Blachą:
Czynny w godzinach otwarcia Zamku
Bilety ewidencyjne wydawane są w sieni pałacu Pod Blachą
Możliwość zwiedzania Apartamentu ks. Józefa Poniatowskiego, wystawy kobierców wschodnich z kolekcji Fundacji Teresy Sahakian i wystawy W stronę Mekki

Arkady Kubickiego i Ogród Dolny czynne do godz. 17.00
Ogród Górny jest niedostępny

Zamek Królewski jest nieczynny we wtorek 1 listopada

11 listopada Zamek Królewski będzie dostępny dla publiczności w godz. 10.00 – 16.00.

-----

Łazienki Królewskie

Obiekty muzeum otwarte są 7 dni w tygodniu. Do ogrodów zapraszamy codziennie od rana do wieczora.

Uprzejmie informujemy, że możliwe jest czasowe wyłączenie dostępności poszczególnych obiektów - Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego - dla zwiedzających. Prosimy o kontakt z Działem Rezerwacji 22 50 60 028 w celu uzyskania dalszych informacji.

Zwiedzanie obiektów w sezonie zimowym (od 16 października) odbywa się w następujących godzinach:

PAŁAC NA WYSPIE
poniedziałek 11:00 - 16:00
wtorek - niedziela 10:00 - 16:00

STARA ORANŻERIA I TEATR KRÓLEWSKI
poniedziałek 11:00 - 16:00
wtorek - niedziela 10:00 - 16:00

PAŁAC MYŚLEWICKI
poniedziałek 11:00 - 16:00
wtorek - niedziela 10:00 - 16:00

BIAŁY DOMEK
zamknięty

SALON PAMIĄTEK IM. I. J. PADEREWSKIEGO W PODCHORĄŻÓWCE
poniedziałek 11:00 - 16:00
wtorek - niedziela 10:00 - 16:00

Zabytkowe obiekty Łazienek Królewskich są zamknięte dla zwiedzających 1 listopada.

W każdą sobotę listopada od godz. 19.00 do godz. 23.00 zapraszamy na nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii wraz z Teatrem Królewskim. Polecamy je wszystkim, którzy chcieliby zobaczyć nastrojowo oświetlone wnętrza, a także posłuchać historii królewskich kolekcji malarstwa i rzeźby Stanisława Augusta, opowiadanych przez naszych edukatorów.
Podczas nocnego zwiedzania Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii bramy Łazienek Królewskich - od ul. Gagarina, Agrykoli i Al. Ujazdowskich (przy Belwederze i Pomniku Chopina) - będą otwarte do godz. 24.00, a główne aleje oświetlone.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!