Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusja: Epidemia HIV/AIDS - koniec początku czy początek końca?

📅 Data: poniedziałek, 20 stycznia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, SKWER - filia Fabryki Trzciny, ul. Krakowskie Przedmieście 60a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie w ramach Kawiarni Naukowej.

Epidemia HIV/AIDS - koniec początku czy początek końca?

Niektórzy uważają, że społeczność międzynarodowa osiągnęła sukces w walce z epidemią HIV/AIDS, że to początek końca tego problemu. Jednak wielu ekspertów jest zdania, że wychodzimy dopiero ze wstępnej fazy epidemii, że to dopiero koniec początku. Jedno jest pewne, HIV/AIDS to jeden z bardziej złożonych problemów, nie ograniczający się jedynie do kwestii zdrowotnych, ale dotykający także mi. in zagadnień społecznych, ekonomicznych czy nawet ideologicznych. Od czasu wykrycia w r. 1985 pierwszego przypadku zakażenia HIV w Polsce minęły już blisko 3 dekady, jednak kwestie związane z problematyką epidemii wciąż pozostają aktualne, co więcej często budzą wiele kontrowersji.

Tymczasem statystycznie każdego dnia trzy –cztery osoby dowiadują się w naszym kraju o fakcie zakażenia HIV. Szacuje się jednak, że co druga osoba zakażona nie wie o tym fakcie.

Wczesne wykrycie zakażenia, jest kwestią istotną, nie tylko z punktu widzenia wdrożenia terapii, ale i profilaktyki. Szacuje się, że co najmniej 30% nowych zakażeń HIV jest efektem zbyt późnego wykrycia infekcji u osób aktywnych seksualnie. Warto dodać, że jedynym pewnym sposobem sprawdzenia, czy ktoś jest zakażony, czy nie jest wykonanie testu w kierunku HIV.

Jakie są podstawowe problemy związane z epidemią, dlaczego wciąż nie jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić? Kiedy wykonać test i jakie są szanse na normalne życie z wirusem?

O tym będziemy rozmawiać 20 stycznia w Kawiarni Naukowej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!