Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich

Piknik Europejski w Łazienkach Królewskich

reklama
📅 Data: środa, 01 maja 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W dniu 1 maja 2013 r. zapraszamy mieszkańców Warszawy do udziału w Pikniku Europejskim w Łazienkach Królewskich – spotkaniu rodzinnym z okazji 9 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00.

Uczestnicy Pikniku Europejskiego spędzą czas w magicznej atmosferze zabytkowego Ogrodu Muzeum Łazienki Królewskie w specjalnie przygotowanych strefach leżakowania w pobliżu Nowej Oranżerii. Muzeum zachęca do zabrania ze sobą koszy piknikowych, kapeluszy słonecznych oraz aparatów fotograficznych. Wolontariusze rozdadzą aż 10 tysięcy pączków oraz napojów przygotowanych przez sponsorów wydarzenia.

Piknikowi Europejskiemu towarzyszyć będzie przemarsz Orkiestr Wojskowych oraz koncert w Amfiteatrze. Dla dzieci i dorosłych, Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało wiele atrakcji i zajęć o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym:

Spacer z Kaczką-Oprowadzaczką - wydarzenie rodzinne.
Uczestnicy przemierzą alejki Letniej Rezydencji Stanisława Augusta pod przewodnictwem zabawnej, pełnej radości Kaczki-Oprowadzaczki. W trakcie spaceru obejrzą obiekty Muzeum oraz rzeźby z nietypowej perspektywy, poznają ogrodowych mieszkańców.
Czas: od 10:30 do 14:00 co pół godziny, gdy zbierze się grupa
Miejsce: stoisko edukacyjno-informacyjne przy Pałacu na Wyspie

Mapa Odkrywców i Wiewiórek – atrakcja dla rodzin i dzieci od 2 roku życia.
Niezwykła przygoda w ogrodach z mapą Odkrywców i Wiewiórek. Na mapie zaznaczone są wszystkie części letniej rezydencji Stanisława Augusta, które w przyjemny dla oczu dziecka sposób przedstawiają ciekawi mieszkańcy Ogrodu. Mapa jest drogowskazem dla rodzica, który dzięki wskazówkom i zadaniom będzie mógł wraz z dzieckiem poznać topografię
i tajemnice Łazienek Królewskich.
Czas: do samodzielnego zwiedzania
Miejsce: stoisko edukacyjno-informacyjne przy Pałacu na Wyspie

Wehikuł Czasu - gra terenowa dla dzieci od 10 roku życia.
Magiczną podróż w czasie aż do XVIII wieku. Po drodze uczestników czekają niezwykłe przygody i zadania do wykonania. Gra terenowa zaprezentuje tajemnice XVIII wiecznej rezydencji Stanisława Augusta.
Czas: od 10:30 do 14:00 co pół godziny, gdy zbierze się grupa
Miejsce: stoisko edukacyjno-informacyjne przy kasie Pałacu na Wyspie

Taneczna Europa - warsztaty dla różnych grup wiekowych.
Pokazy oraz nauka tańców europejskich zarówno współczesnych jak i dworskich.
Tancerze w pięknych regionalnych strojach zabiorą uczestników pikniku w fascynująca podróż po rożnych krajach Europy. Odwiedzimy min: Węgry w rytmach Czardasza, energetyzującą tańcem Flamenco Hiszpanię, przeniesiemy się na dwór Ludwika XIV dzięki najwykwintniejszemu dworskiemu Menuetowi. Pokażemy kroki jednego z najpopularniejszych tańców wszechczasów - Walca Wiedeńskiego. Z Wiednia przeniesiemy się do naszych sąsiadów Czechów i w naszych rodzimych słowiańskich rytmach zatańczymy Polkę. Zakończeniem pokazu będzie wspólny korowód z uczestnikami w klasycznym Polskim Polonezie.
Czas: 11.30-12.15, 12.45-13.30, 14.00-14.45
Miejsce: Podchorążówka (namiot edukacyjny)

Flash Mob
Pełen radości i ekspresji przemarsz aleją Chińską z elementami tańca. Zapraszamy wszystkich do przybycia w „unijnych barwach”, czyli w kolorze niebieskim i żółtym. Prowadzący Flash Mob zachęcą zgromadzoną publiczność przy dźwiękach bębna do wspólnej zabawy. Uczestnicy zaproszeni zostaną do akcji również za pośrednictwem portali społecznościowych (link, gdzie pokażmy za pomocą filmu krótką choreografię, która będzie motywem przewodnim flash mobu. Na uczestników będą czekali tancerze animatorzy, którzy rozpoczną happening z wykorzystaniem prostych schematów choreograficznych oraz rytmów hymnu europejskiego Ody do Radości.
Czas: 16:00
Miejsce: Przed bramą Chińską

Bajki Europejskie – warsztaty teatralno-plastyczne.
Okazja do wyruszenia w niezwykłą podróż w celu odkrycia najpiękniejszych bajek, baśni i legend państw europejskich. Od Norwegii po Włochy, od Rumunii po Hiszpanię uczestnicy odkryją różnorodność wyobraźni jak i podobieństwo wartości narodów Europy.
Program obejmuje bajkowe przedstawienia w połączeniu z działaniami kreatywnymi przy użyciu miliona klocków MuBaBaO. Po wysłuchaniu opowieści inspirowani nimi uczestnicy stworzą magiczne budowle. Bajki przedstawia Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści (Storyteller Museum). Ponadto w Bajkowej Podróży przez Europę towarzyszyć nam będą zaproszeni przez goście z Litwy i Francji.
Czas: od 10:00
Miejsce: przed Starą Kordegardą

Szczegółowy program Pikniku Europejskiego będzie można również znaleźć w punkcie informacyjno-edukacyjnym przy Pałacu na Wyspie.


W dniach 1-5 maja 2013 r. wstęp do wszystkich obiektów w Muzeum Łazienki Królewskie jest bezpłatny.
Wszystkie obiekty będą otwarte w godz. 9:00 - 20:00.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!