Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Alarm smogowy - a co ja na to?

Alarm smogowy - a co ja na to?
📅 Data: poniedziałek, 20 lutego 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Mazowiecki Instytut Kultury ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Mazowiecki Instytut Kultury oraz facylitatorzy z ośrodka "Przemiany" zapraszają do udziału w otwartej dyskusji w formie procesu grupowego. Tematem będzie zagrożenie smogiem w Warszawie, postawy i działania wobec niego: Bać się czy ignorować? Działać czy nic nie robić? Protestować czy prowadzić pertraktacje? Zabraniać i karać czy edukować i wspierać?

Proces grupowy to forma facylitacji czyli diagnozowania i rozwiązywania konfliktów według paradygmatu \'głębokiej demokracji\' wywodzącego się z psychologii procesu. Metodę stosuje się w pracy nad zagrażającymi i konfliktowymi sytuacjami, które mają miejsce w grupach, organizacjach, firmach, społecznościach i całych społeczeństwach zarówno w przypadku sporów wewnątrz grup jak i tarć lub przeszkód na zewnątrz grupy lub miedzy grupami.

Zbadamy, jakie aspekty tematu są dla uczestników najbardziej poruszające, jakie uczucia, doświadczenia i reakcje budzi smogowy alarm, potem zajmiemy się dokładniej podstawowymi reprezentowanymi przez zebranych postawami i wynikającym z nich konfliktem.

Celem procesu jest pełniejsze wyrażenie swojego stanowiska, jak również zrozumienie istoty napotykanych przeszkód lub opozycyjnych stanowisk i korzystanie z niego w komunikacji. Dzięki temu zwiększa się świadomość własnych przekonań i umiejętność skutecznego reprezentowania ich w konflikcie. Możliwe staje się również uzyskanie porozumienia między stronami konfliktu.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich, których sytuacja dotyka osobiście i porusza emocjonalnie; wszystkich, którzy chcieliby coś zmienić, a czują, że jest to trudne; aktywistów i działaczy, którzy czują, że mierzą się z dużymi przeciwnościami i oporem. Formuła pracy, jaką oferujemy jest demokratyczna i nie czyni różnicy między ekspertami a laikami, w równej mierze uwzględnia rzeczowe argumenty, co uczucia i głębokie poczucie wartości, nie uprzywilejowuje żadnych światopoglądowych opcji.

Facylitatorzy:
Agnieszka Grądek i Paweł Szczęsny (Instytut Psychologii Procesu)
Na co dzień pracują w Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju "Przemiany". Praktykę psychoterapeutyczną łączą z facylitacją konfliktów w firmach, organizacjach i społecznościach. Wspólnie założyli "Forum otwarte.Facylitacja konfliktu", w którym pracują nad aktualnymi problemami społecznymi: link

Więcej o metodzie możecie przeczytać tu: psychoterapia-ag.pl/facylitacja

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧