Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

MUZYKANCI TRALALANCI – minifestiwal dla dzieci "Łańcuszek"

📅 Data: sobota, 01 lutego 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW, Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Koncerty muzyczne połączone z warsztatami dla dzieci
godz. 11.00 w wieku 3 - 5 lat
godz. 16.00 w wieku 6 - 9 lat
wstęp wolny

1 lutego 2014, CSW Zamek Ujazdowski: sala Kolebkowa i Edukacyjna oraz Budynek Laboratorium CSW
Kurator: Justyna Rekść-Raubo

Wykonawcy:
Agata Harz – bębenek, rozmaite ptaszki i śpiewane fraszki
Kasia Szurman – harmonia, trąbko-skrzypce i pomniejsze instrumenty liczne
Piotr Herbich – gra na grzebieniu, stanie na głowie oraz rozliczne figle i psoty
Kasia Żytomirska – bardzo lubi koty


Minifestiwal dla dzieci Łancuszek "Muzykanci Tralalanci" to muzyczne spektakle dla dzieci na podstawie piosenek Witolda Lutosławskiego do wierszy Janiny Porazińskiej i Juliana Tuwima. Koncerty z elementami teatralnymi to zaproszenie do krainy dźwięków, głosów i ptasich treli. Jak głosi zapowiedź inicjatora przedsięwzięcia - Towarzystwa im. W. Lutosławskiego: "Będzie okazja wysłuchać skarg żony słowika i gorących ptasich ploteczek. Policzymy wrony i sprawdzimy, czy wszystkie mają ogony. Przypłynie do nas Rzeczka Wstążeczka, w której tańczące ryby zobaczymy, może nawet ich głosy wodne ułowimy? Dowiemy się, czy Pani Plamie udało się zostać królową domu, a także co z workiem wyprawia Grześ, gdy jest znudzony chodzeniem przez wieś. Na koniec Pana Tralalińskiego poznamy i razem "tra la la la" głośno zaśpiewamy! Na wieczną pamiątkę będzie można pstryknąć zdjęcie z papugą, pieskiem, kotkiem lub innym Tralalotkiem. Po spektaklu dzieci z rodzicami zapraszamy na warsztaty, tańce i zabawy przy muzyce Witolda Lutosławskiego oraz muzyce tradycyjnej. Tym razem sami zamienimy się w rzeczki-wstążeczki, poszumimy, potańczymy, pogramy i pośpiewamy! Porozmawiamy w języku ryb i polecimy na ptasie plotki."


Agata Harz – od lat 90-tych zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu z powodzeniem wykorzystując je w pracy edukacyjnej i artystycznej, biorąc udział w wielu projektach od muzyki dawnej poczynając, na współczesnej muzyce eksperymentalnej kończąc. Współtwórczyni awangardowej grupy "Księżyc" (CD "Nów" i "Księżyc"), wokalistka "Bractwa Ubogich", pierwszej w Polsce kapeli zajmującej się polską muzyką tradycyjną "in crudo", obecnie wokalistka zespołu "Pies szczeka" oraz "Wędrowiec" (I nagroda na festiwalu Nowa Tradycja). Prowadziła warsztaty śpiewu m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz autorskie, bazujące na polskiej muzyce tradycyjnej zajęcia dla dzieci.

Piotr Herbich – ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim (2001). Jako aktor uczestniczył w warsztatach i spektaklach Atelier-Teatru Monique Stalens (2003–05). W 2004 roku zorganizował wystawienie Historyi o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim Mikołaja z Wilkowiecka w kościele św. Jacka w Warszawie. Od 2005 roku aktor Teatru Scena Lubelska 30/32 – role w kilkunastu spektaklach dla widowni dorosłej i dziecięcej, m.in. Wiechu na 102 (2008, współautor scenariusza), "Panu Tagruelskim" wg F. Rabelais’go (2008, współautor adaptacji), "Wstydku- Bajtku i drewnianych ludkach" (2010 – rola tytułowa), "Aleksandrze Marcu" (2010 – rola tytułowa), "Wiechu na 103" (2011 – współautor scenariusza), "Ferajnie pana Dropsa", "100-nodze i spółce".

Katarzyna Szurman – muzyk, skrzypaczka i harmonistka. Liderka kapeli "Czarne Motyle" wykonującej przedwojenną muzykę taneczną. Muzyk w zespole etnojazzowym "Śliczne Goździki" - współtwórczyni projektu "Pieśni o Roślinach i Zwierzętach" polegającego na poddaniu pieśni tradycyjnych, ze zbiorów Oskara Kolberga, nowym adaptacjom tekstowym oraz współczesnym aranżacjom muzycznym. Współpracowała z Teatrem "Scena Lubelska 30/32" tworząc muzykę do przedstawień "Czarna Mańka Królowa Przedmieścia" i "Wiech na 102". Członkini Stowarzyszeniem na rzecz kultury tradycyjnej "Dom Tańca" w Warszawie. Na co dzień prowadzi autorskie warsztaty muzyczne dla dzieci "Tańcograjka" oparte na tradycyjnych polskich bajkach, wyliczankach, piosenkach i zabawach.

Katarzyna Żytomirska – pisarka i etnolog; członek Stowarzyszenia na rzecz kultury tradycyjnej "Dom Tańca". Aktorka Sceny Lubelskiej 30/32 (Kalevala, Dawid, Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim, Tango Muerte, Czarna Mańka Królowa Przedmieścia, Ferajna pana Dropsa, 100-noga i spółka). Występuje w zespole etnojazzowym "Śliczne Goździki". Animatorka tzw. Tańcograjki – zajęć dla dzieci opartych na kulturze tradycyjnej oraz autorskiego programu baśniowego. Autorka książki Opowieści roztoczańskie oraz spektaklu muzycznego "Wstydek-Bajtek i drewniane ludki". W roku 2013 stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie tradycyjnych baśni polskich zgromadzonych przez Oskara Kolberga.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę