Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

,,Naukowcy – polscy, poziom – światowy" - Laureaci konkursów European Research Council o swoich projektach

,,Naukowcy – polscy, poziom – światowy" - Laureaci konkursów European Research Council o swoich projektach
📅 Data: poniedziałek, 27 marca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki ,,Kopernik" (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już 27 marca w Centrum Nauki ,,Kopernik" odbędzie się spotkanie z czwórką laureatów najbardziej prestiżowych grantów na naszym kontynencie. Przedstawiciele badawczej ekstraklasy wygłoszą prelekcje dotyczące m.in. rdzennych ludów Ameryki Południowej oraz sposobów śledzenia satelitów za pomocą zrobotyzowanych teleskopów.

Prof. dr hab. Maciej Konacki, astrofizyk z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Toruniu, dr hab. Marcin Nowotny z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, dr hab. Natalia Letki z Wydziału Filozofii i Socjologii UW czy dr hab. Justyna Olko z Wydziału Artes Liberales UW – to tylko niektóre nazwiska Polaków, którzy swoją obecność w superlidze naukowców przypieczętowali grantem Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

O swoich badaniach opowiedzą w poniedziałek 27 marca od godz. 17 w Centrum Nauki „Kopernik” (wstęp wolny, program dostępny pod artykułem). Spotkanie popularyzacyjne w Warszawie organizuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych powstała w 2007 roku. W jej skład wchodzi rada naukowa złożona z 22 wybitnych specjalistów z różnych dziedzin. W tym gronie jest obecnie jeden Polak, prof. Andrzej Jajszczyk z Katedry Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Polscy eksperci, pracujący w rodzimych instytucjach, w ciągu 10 lat dostali w sumie 25 grantów. Wysokość dofinansowania wynosi zwykle od 1,5 do 2,5 miliona euro. Grant jest przypisany do autora projektu, nie do uczelni, co daje uczonemu niezależność w świecie nauki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧