Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Socrealistyczna Włóczęga

Socrealistyczna Włóczęga

reklama
data Data: 22 kwietnia 2017, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 14:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście
Opti Taxi
Tym razem cofniemy się do lat ‘50 XX wieku. W czasy przodowników pracy, pochodów 1-majowych. W czas, kiedy rodził się nowy człowiek, wykuwany przez robotnicze młoty w rytm pieśni rewolucyjnych. Jest takie miejsce, w którym można zobaczyć jak wyglądałaby Warszawa, gdyby obłęd socrealizmu nie skończył się po śmierci Stalina. Tym miejscem jest Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa. Przed wojną lokalizacja wielu burżuazyjnych kamienic, kapitalistycznych składów i sklepów. Po wojnie miejsce zamieszkania nowego, socjalistycznego człowieka. Miejsce, które zmieniło całkowicie swój charakter w niespełna 15 lat. Właśnie w to miejsce zapraszam was na włóczęgę. Poznamy człowieka nowej ery, zobaczymy gdzie miał mieszkać i pracować. Wydamy sąd nad socrealizmem, bo może nie taki wcale wilk straszny, jak go malują. Następnie dokonamy skoku w czasie, poznamy tę część Marszałkowskiej, na której ostały się przedwojenne kamienice.
Zakończymy zaś bardzo nowocześnie.
Zamyślimy się na chwilę nad tym, jak Warszawa wyglądała, jak mogła wyglądać i jak zaczyna wyglądać. Do zobaczenia na Szlaku Włóczykija.

Spotykamy się 22 kwietnia o godzinie 14.00 na placu Konstytucji, przy przystanku autobusowym w kierunku Metro Politechnika. Włóczęga potrwa półtorej godziny.

Wstęp na włóczęgę jest bezpłatny, lecz jeśli stwierdzą Państwo, że przewodnik dobrze się spisał, to napiwkiem nie wzgardzi ;)
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)