Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Książki dla dzieci o naprawdę trudnych sprawach

Książki dla dzieci o naprawdę trudnych sprawach

reklama
📅 Data: czwartek, 11 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Warsztat, plac Konstytucji 4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Uwaga: liczba miejsc ograniczona, prosimy o rejestrację tutaj: link

Spotkanie warsztatowe przeznaczone dla osób pracujących z dziećmi - animatorek, nauczycieli, bibliotekarek, prowadzących dyskusyjne kluby książki dla dzieci - rodziców i wszystkich osób zainteresowanych tematem. Wymieńmy się doświadczeniami!

Czy czytać z dziećmi "Pamiętnik Blumki" Iwony Chmielewskiej, ryzykując, że zapytają, co stało się później z Blumką, Panią Stefą, Starym Doktorem? Wojna, Zagłada, tragedia uchodźców - czy naprawdę dzieci powinny czytać książki na tak trudne tematy? Czy naszym zadaniem nie jest raczej chronić je przed okrutnym obrazem świata, jak długo się da? Ale przecież nie jesteśmy w stanie całkowicie uchronić ich przed migawkami telewizyjnych wiadomości, zdjęciami w internecie, językiem nienawiści na ulicy, w mediach, a nawet w szkole. I czy chroniąc i wydając na pastwę szczątkowych, często zniekształconych informacji, nie przyczyniamy się do budowania postaw opartych na lęku zamiast zaangażowaniu w świat?

Literatura pozwala zmierzyć się z lękami i sytuacjami, które - często na szczęście - nie były i nie są naszym udziałem. Porozmawiajmy o tym, dlaczego warto czytać z dziećmi książki takie, jak "XY" Joanny Rudniańskiej, "Wojna, która zmieniła Rondo" Romany Romanyszyn i Andrija Łesiwa czy "Wędrówka Nabu" Jarosława Mikołajewskiego i jak o nich mądrze rozmawiać. Podzielmy się tytułami książek na naprawdę trudne tematy.

Warsztaty są bezpłatne. Ich organizacja - jak cała akcja Warszawa czyta - możliwa jest dzięki zbiórce: link - Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę