Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską

reklama
📅 Data: sobota, 03 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Żywiołowe występy tancerzy i bębniarzy, pokazy samurajskie, gry i zabawy zręcznościowe, sztuki walki, egzotyczna kuchnia oraz chwila wytchnienia przy czarce zielonej herbaty – 3 czerwca Japonia zagości w Służewskim Domu Kultury. Już po raz piąty odbędzie się w Warszawie „Matsuri – Piknik z kulturą japońską”.

Matsuri, czyli festiwal, to głęboko osadzony w tradycji nieodłączny element kultury japońskiej. Jest to niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem, wspaniała okazja do zabawy dla lokalnych społeczności. Nie inaczej będzie podczas warszawskiego „Matsuri”, organizowanego przez Ambasadę Japonii w Polsce, Związek Pracodawców „Shokokai” i Klub Japoński przy współpracy ze strony Dzielnicy Mokotów i Służewskiego Domu Kultury.

Tak jak co roku na gości czeka wiele atrakcji i jeszcze więcej występów artystów z Japonii. W tym roku po raz pierwszy na scenie „Matsuri” wystąpią tancerze grupy Gojyahei, którzy zaprezentują awa odori tradycyjny taniec z wyspy Shikoku, tancerze klasyczni Rankoh Fujima i Hanasaki Tokijyo oraz Mika Kobayashi, piosenkarka, pianistka, wykonawczyni utworów do wielu popularnych filmów animowanych. Nie zabraknie dynamicznych występów bębniarzy z zespołu Ikki, tancerzy z gurpy Mashu oraz brawurowych szermierzy z grupy Kamui, którzy po raz kolejny odwiedzają Polskę. Nie będą nudzić się dzieci – dla nich przygotowano atrakcyjne gry i zabawy zręcznościowe. Dla amatorów kuchni japońskie restauracje szykują smakołyki nie zawsze dostępne w standardowym menu. Zainteresowani wyjazdem do Japonii będą mogli zasięgnąć informacji i porad dotyczących podróżowania. To tylko część atrakcji, która czeka już 3 czerwca w Służewskim Domu Kultury. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Szczegółowy program znajdziesz tutaj: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę