Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Etyka fotografa | Dyskusja

Etyka fotografa | Dyskusja

reklama
📅 Data: czwartek, 11 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Dyskusja z udziałem Joanny Kinowskiej, Wojciecha Grzędzińskiego i Adama Lacha

wstęp bezpłatny, sala multimedialna (wejście od ul. Burschego)

Pracując dla Farm Security Administration oraz magazynu „Life”, Gordon Parks często angażował się w życie bohaterów swoich fotoreportaży, przekraczając tym samym swoje obowiązki jako fotografa. O podejmowaniu decyzji, które wykraczają poza naciśnięcie spustu migawki, moralności trudnej do zamknięcia w ramy, presji i zasadach etycznych stosowanych w praktyce porozmawiamy z Joanną Kinowską, kuratorką wystawy Grodon Parks: Aparat to moja broń, oraz fotografami: Adamem Lachem i Wojciechem Grzędzińskim.

prowadzenie: Monika Szewczyk-Wittek

Joanna Kinowska — historyczka sztuki specjalizująca się w fotografii. Kierownik do spraw edukacji kulturalnej w Służewskim Domu Kultury. Niezależna kuratorka wystaw fotograficznych (ok. 70 wystaw), edytorka książek fotograficznych, wykładowczyni Akademii Fotografii, założycielka „Miejsca Fotografii” i autorka tekstów o fotografii. Współpracuje m.in. z „Digital Camera Polska”, Fotopolis.pl, jurorka konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo, Fotoreporter Roku), recenzentka podczas przeglądów portfolio (m.in. Miesiąc Fotografii w Krakowie, Fotofestiwal w Łodzi). Współorganizatorka konkursu Fotograficzna Publikacja Roku oraz Warszawskich Targów Książki Artystycznej. Prowadzi także warsztaty dla młodzieży Foto 10+ oraz dla profesjonalistów Myślenie fotografią.

Wojciech Grzędziński — fotoreporter. Laureat konkursów forograficznych: World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Fotografował w strefach konfliktów zbrojnych. W latach 2011–2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Adam Lach – fotoreporter, współzałożyciel agencji Napo Images i wiceprezes Fundacji Napo. Publikuje swoje zdjęcia w „The New York Times”, „Le Monde”, „L’Espresso”, „Die Zeit”, „GEO”, „Newsweek”, „Le Magazine”, „Svenska Dagbladet”. Laureat kilkunastu nagród w konkursach fotografii prasowej, m.in. Pictures of the Year i International Photography Awards. Jego prace były prezentowane na wielu prestiżowych wystawach na świecie, m.in. w Paryżu w HSBC GALLERY, na Biennale Sztuki w Pradze czy na wystawie dokumentu w Chinach. W latach 2010–2012 wykładał (przedmioty: fotografia prasowa; fotoreportaż i nowe media) w Instytucie Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Monika Szewczyk-Wittek — fotoedytorka z wieloletnim doświadczeniem pracy w prasie, m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita”. Kierowniczka Projektu Archiwum Cyfrowe TR Warszawa. Współzałożycielka i koordynatorka agencji Napo Images oraz wiceprezes Fundacji Napo. Autorka licznych wywiadów z fotografami. Kuratorka wystawy Album rodzinny: SPOJRZENIA. Fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią. Autorka i koordynatorka projektów kulturalnych i artystycznych, w tym Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jurorka w konkursach m.in. BZ WBK Press Foto i Fotoreporter Roku oraz recenzentka podczas przeglądów portfolio, m.in. w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki. Prowadzi zajęcia z edycji fotografii oraz konwersatoria Etyka fotografii i Metody i sposoby obrazowania na Uniwersytecie Warszawskim.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę