Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Prawica - wartości czy zacofanie? Otwarta dyskusja w formie procesu grupowego

Prawica - wartości czy zacofanie? Otwarta dyskusja w formie procesu grupowego
📅 Data: sobota, 13 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ośrodek PRZEMIANY, ul. Krucza 17/13 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Z różnych stron słychać głosy, że w Polsce trwa prawicowa rewolucja. Ale już samo to stwierdzenie wygląda na oksymoron wszak poglady prawicowe to odrzucenie rewolucji. Co to w taki razie znaczy bycie człowiekiem prawicy? Czy polska prawica to jedynie "Bóg, honor, ojczyzna" oraz "żołnierze wyklęci"? Czy na prawicy jest miejsce dla takich pogladów jak nieograniczona wolność jednostek polityczna i ekonomiczna? Czy słusznie w Polsce prawicowość łączona jest z nacjonalizmem i Kościołem?
Te inne jeszcze pytania będziemy mogli postawić podczas procesu grupowego.

Proces grupowy to rodzaj pogłębionej dyskusji wszystkich obecnych uczestników nad zagadnieniem lub zdarzeniem życia społecznego i politycznego, który emocjonalnie ich porusza.
Celem procesu jest pełniejsze wyrażenie swojego stanowiska, jak również zrozumienie stanowiska drugiej strony. Dzięki temu możliwe jest dostrzeżenie głębokiej struktury konfliktu, zwiększa się świadomość własnych przekonań i umiejętność skutecznego reprezentowania ich w konflikcie. Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki różnych poglądów.

Przyjdźcie, jeśli brakuje Wam głębokiej dyskusji na tematy społeczne, która uwzględniałaby więcej niż ciągle te same argumenty, których druga strona nie przyjmuje do wiadomości i jeśli chcielibyście rozmowy która nie toczyłaby się błędnym kole. Aby tak było trzeba być uważnym również na uczucia i głębsze wartości, zmieniać perspektywę i rozumieć ukryte znaczenia wypowiedzi. Pomagają w tym Agnieszka Grądek i Paweł Szczęsny, facylitatorzy procesów grupowych Instytutu Psychologii Procesu.
Więcej o metodzie możecie przeczytać tu:
psychoterapia-ag.pl/facylitacja

UWAGA!
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa mailem: agnieszkagradek@gmail.com lub smsem 880 66 33 11, lub pawelszczesny@o2.pl; tel. 602739467

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie warsztaty inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱