Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc Muzeów w MNW

Noc Muzeów w MNW

reklama
📅 Data: sobota, 20 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
20 maja 2017, godz. 19.00–1.00 (ostatnie wejście o 24.00)

PROGRAM: link

Matejko, Boznańska, Gierymski, Botticelli, artyści staropolscy i współcześni, rzemiosło artystyczne, malarstwo, rzeźba i wiele innych atrakcji czeka na publiczność, która odwiedzi Muzeum Narodowe w Warszawie w Noc Muzeów. Tutaj zawsze coś się dzieje! 155. urodziny, otwarte drzwi między MNW a Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Utracone i premierowy pokaz filmu, spotkanie na wystawie z niderlandzkimi mistrzami, zwiedzanie niedostępnych na co dzień magazynów i pracowni konserwacji, interesujący program edukacyjny…

W tym roku Noc Muzeów przypada w dniu 155. urodzin MNW. Program będzie więc okazją zarówno do świętowania urodzin, jak również do bliższego poznania historii i kolekcji dzieł sztuki – od starożytnych malowideł ściennych po kolekcję sztuki XX i XXI wieku.
Noc Muzeów w MNW dla najmłodszych rozpocznie się o godzinie 18.00 „Wieczorynką w muzeum”, czyli zajęciami dla dzieci 5–12 lat z opiekunami (obowiązują zapisy).
MNW zaprosi publiczność do zwiedzania Gmachu Głównego „od kuchni”, podczas wizyty w muzealnych pracowniach i magazynach, oraz w czasie „Spaceru po zakamarkach Muzeum”. Każda z wizyt na muzealnym „zapleczu” zajmie ok. 30 min. Start o godz. 19.00 (obowiązują zapisy).
Noc Muzeów jest także okazją, aby poznać dzieła prezentowane w galeriach stałych. W tym roku goście będą mogli wziąć udział w grze zatytułowanej „Odkryj tajemnice Muzeum”.
Na Noc Muzeów zaplanowano także premierowy pokaz filmu Muzeum Utracone 2017 wraz z zajęciami animacyjnymi prowadzonymi w przestrzeniach Muzeum, przybliżającymi tematykę zaginionych w czasie II wojny światowej dzieł sztuki.

Galerie stałe: Galeria Faras, Galeria Sztuki Średniowiecznej, Galeria Sztuki Dawnej, Galeria Sztuki XIX Wieku, Galeria Sztuki XX i XXI Wieku

Wystawa czasowa: „W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie”

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę