Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czy malarka mogła odnieść sukces? Wykład dr A. Rosales Rodriguez

Czy malarka mogła odnieść sukces? Wykład dr A. Rosales Rodriguez
📅 Data: środa, 17 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Łazienki Królewskie, Pałac na Wyspie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


"Czy malarka mogła odnieść sukces? Angelika Kauffmann i inne artystyczne kariery kobiet w XVIII w." - Wykład dr Agnieszki Rosales Rodriguez

Zapraszamy na pierwszy z wykładów towarzyszących wystawie jednego obrazu w Pałacu na Wyspie, na której prezentowana jest "Ariadna opuszczona przez Tezeusza", Angeliki Kauffmann. Dr Agnieszka Rosales Rodriguez opowie o tym, jak w XVIII w. kształtowały się kariery ówczesnych artystek.

Wykład w Królewskiej Galerii Obrazów poświęcony będzie społecznym, instytucjonalnym oraz etycznym uwarunkowaniom karier artystek w XVIII w. Znakomite malarki, takie jak Angelika Kauffmann, Rosalba Carriera, Elisabeth Vigée Le Brun i Adélaïde Labille-Guiard, były wysoko cenione na europejskim rynku sztuki i z powodzeniem wykonywały tę "męską" profesję. Dr Agnieszka Rosales Rodriguez spróbuje rozstrzygnąć, czy kariery kobiet i mężczyzn się różniły, a także jak dalece płeć ograniczała edukację oraz definiowała tematykę i styl obrazów.

Fizjologowie i moraliści byli przekonani, że naturalnym instynktem kobiety jest macierzyństwo, a "skromność płci" stanowi usprawiedliwienie ograniczania im dostępu do akademii. Z drugiej strony wiek XVIII uważany jest za stulecie kobiet ambitnych, które narzuciły epoce swój smak i upodobania.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️