Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Noc Bibliotek 2017 - "Czytanie porusza" na Mokotowie

Noc Bibliotek 2017 - "Czytanie porusza" na Mokotowie
📅 Data: sobota, 3 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Czytelnia Naukowa nr IV, ul. Wiktorska 10 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do wzięcia udziału w NOCY BIBLIOTEK 2017 – 3 czerwca (sobota) w godzinach 14:00-21:15.

W naszej Czytelni wydarzenie to odbędzie się po raz pierwszy, a hasłem tegorocznej edycji jest: „Czytanie porusza” i to nie tylko chodzi o emocjonalne wzruszenie, ale także rozumienie tego dosłownie, jako ruch i podróż. Chcielibyśmy Państwa zabrać w podróż literacką, teatralną i muzyczną. W czterech etapach. Proponujemy pokazy filmów autorskich Małgorzaty Szyszki. Reżyserka będzie również naszym Gościem. Ona też wprowadzi nas w swoje filmy, a po projekcji zapraszamy do dyskusji.

Pierwszy etap pokazu – to podróż filmowa tropami Dostojewskiego i Herberta w miejscach związanych z ich życiem. Odwiedzimy St. Petersburg i Lwów i Londyn.
Podróż teatralna przyjmie formę występu teatralnego ilustrowanego multimedialnie. Przeniesiemy się w czasy XVIII wieku w sposób nie tylko interesujący ale i zabawny. Artystki mają nadzieję na aktywny udział publiczności, dlatego przygotowały mini warsztaty. Małgorzata Szyszka i Dorota Porowska zaproponują naukę gestów scenicznych wg Wojciecha Bogusławskiego, tak aby każdy mógł wziąć udział i odkryć swój talent sceniczny!
W następnym punkcie wieczoru pójdziemy tropem tajemnicy Fryderyka Chopina. Tym razem udamy się w podróż filmową z Maciejem Rychłym, znanym liderem „Kwartetu Jorgi”.
Zapraszamy także w podróż na Huculszczyznę i niezwykłe spotkanie z huculskim muzykiem i multiinstrumentalistą Romanem Kumłykiem.
Wieczór zakończymy koncertem poezji śpiewanej pt.: „Podróż w różne strony świata” w wykonaniu zespołu Obcęgówa.

Więcej informacji w programie, który dostępny jest na naszym Facebooku: Czytelnia Naukawa nr IV; a na miejscu w Czytelni (adres Wiktorska 10) można pobrać wersję papierową programu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie teatr warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧