Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wernisaż wystawy „Horyzont zdarzeń". Rysunki i malarstwo Ryszarda Wojtyńskiego

Wernisaż wystawy „Horyzont zdarzeń". Rysunki i malarstwo Ryszarda Wojtyńskiego

reklama
📅 Data: sobota, 13 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
"Po ponad 25 latach pracy przy produkcjach filmowych, przedstawiam moją artystyczną wizję świata. Poetyka snu, pułapki podświadomości, rzeczywistość zawoalowana symbolicznym obrazem to klucze by otworzyć drzwi do wymiaru, którego nie musicie rozumieć ale możecie pojąć i poczuć.

Wystawa będzie dostępna także w NOCY MUZEÓW."

Ryszard Wojtyński urodził się w Olsztynie w 1958 roku. Od 1971 mieszka w Warszawie. Wykształcenie wyższe, mgr sztuki, absolwent warszawskiej ASP 1987 r - dyplom z litografii (Władysław Winiecki, Henryk Opałka), ilustracji (Janusz Stanny) i fotografii. Początkowo zajmował się grafiką wydawniczą, ilustracją i plakatem. Przez ponad 20 lat był realizatorem i współrealizatorem efektów specjalnych do takich produkcji filmowych jak: Ogniem i Mieczem, Dzieje Mistrza Twardowskiego, Stara Baśń, Bitwa Warszawska 1920, Młode Wilki, 6 Dni Strusia, i innych oraz do wielu reklam, filmów i spektakli telewizyjnych.
Od 1999 roku związany jest także z pracownią litografii im. Pabla Picassa na Saskiej Kępie w Warszawie, w której uczestniczy w cyklicznych wystawach organizowanych przez artystów pracowni.
W latach 2014 - 2015 kierował zespołem kreatywnym w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych). Tam też stworzył silny zespół grafików komputerowych i był współrealizatorem projektów związanych z produkcją i techniką filmową.
Od kilku lat kształci dzieci i młodzież w zakresie rysunku, malarstwa, kompozycji a studentów w zakresie estetyki w obrazie filmowym. Jego pasje to również: fotografia, tworzenie muzyki, poezji i prozy, tłumaczenie tekstów piosenek a nawet projektowanie niekonwencjonalnych mebli. Obrazy, rysunki i litografie Ryszarda Wojtyńskiego znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum H.R. Gigera w Szwajcarii oraz licznych kolekcjach prywatnych.
Obecnie realizuje własne projekty artystyczne.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę