Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Etiopia - góry Semien, kotlina Danakilska

Etiopia - góry Semien, kotlina Danakilska

reklama
📅 Data: sobota, 27 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Dom Kultury Włochy (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Etiopia – szesnasty afrykański kraj na mapie podróżniczej Roberta. To jeden z najbardziej interesujących krajów Afryki – bogata kultura, zabytki, historia, ludzie. Postawiłem jednak jak zwykle na góry, krajobrazy i przyrodę – mówi Robert – i nie zawiodłem się.
W trakcie siedmiodniowego trekkingu w górach Semien wędrował wśród stad dżelad, orłów i koziorożców na najwyższy etiopski szczyt – Ras Dashen mierzący 4543 m n.p.m.
Krajobrazy były kolorowe, niezwykłe, zachwycające. Na koniec dnia powodowały, że zastanawiał się, czy może być jeszcze piękniej.I następnego dnia okazywało się, że może :-)
Urwiska, przepaście, skały i szczyty. To wszystko stworzyło jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce.
Kolejnym celem była kotlina Danakilska – jedno z najgorętszych i najniżej położonych miejsc na Ziemi. Bulgoczące jezioro rozgrzanej do czerwoności lawy w kraterze wulkanu Erta Ale.
Słone jeziora i abstrakcyjnie kolorowe formacje skalne wulkanu Dallol. Ciężko uwierzyć, że to wszystko można zobaczyć w Afryce. W trakcie pokazu nie zabraknie również tradycyjnej etiopskiej indżery, ceremonii parzenia kawy i wielu spotkań z mieszkańcami Etiopii.

Na zachętę zwiastun pokazu:
link

Robert Gondek – podróżnik, fotograf, miłośnik Afryki. Kolekcjonuje maski. Uczy się języka Suahili. Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. Odwiedził 18 afrykańskich krajów. Publikuje w magazynach Poznaj Świat, Podróże, NPM i All Inclusive. Jest autorem wystaw i licznych pokazów podróżniczych. Za pokazy otrzymał nagrody publiczności oraz jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej oraz Poznaniu.

Strony internetowe autora:
link
link

Dom Kultury Włochy
ul. Bolesława Chrobrego 27
27 maja 2017, g. 17.00
Wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę