Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zachowania susła moręgowanego (Spermophilus citellus)

Zachowania susła moręgowanego (Spermophilus citellus)
📅 Data: czwartek, 18 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Instytut Biologii Doswiadczalnej PAN, ul. Ludwika Pasteura 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W dniu 18 maja 2017 (czwartek) w sali konferencyjnej im. Jerzego Konorskiego (II p. gmachu głównego Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa, ul. Pasteura 3) o godz. 14.30 odbędzie się 212 posiedzenie Polskiego Towarzystwa Etologicznego (349 Seminarium Etologiczne), na którym inż. Katarzyna Okońska z Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakład Ekologii Behawioralnej wygłosi wykład zatytułowany „Zachowania susła moręgowanego (Spermophilus citellus)".

Mówimy często „śpi jak suseł", ale co tak naprawdę wiemy o susłach? W Polsce żyją dwa gatunki tych uroczych zwierzątek z rodziny wiewiórkowatych: suseł perełkowany (Spermophilus suslicus).oraz suseł moręgowany (Spermophilus citellus). Jeszcze do niedawna suseł moręgowany był uznawany w Polsce za gatunek „zanikły lub prawdopodobnie zanikły”. Jednak od niedawna rozpoczęto reintrodukcję susła moręgowanego w województwie opolskim (począwszy od r. 2005), oraz w województwie dolnośląskim (począwszy od r. 2008).

Pani Kasia Okońska badala susły moręgowane właśnie w jednym z tych dolnośląskich stanowisk. Posłuchajmy, jak sobie radzą w swojej nowej ojczyźnie!

Załączamy plakat informujący o tym wykładzie z prośbą o dalsze rozpowszechnianie zawartych w nim informacji, zarówno drogą elektroniczną, jak i poprzez drukowanie i rozwieszanie go wszędzie tam, gdzie z jego treścią będą mogły zapoznać się osoby zainteresowane tą tematyką.

Udział w naszym spotkaniu jest bezpłatny, a goście mile widziani. Zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱