Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Podstawy Wystawiennictwa

Podstawy Wystawiennictwa

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 19 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 21 maja 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Różne lokalizacje (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Podstawy wystawiennictwa to sieć wystaw kuratorowanych przez studentki Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wydarzenie to jest wielkim nawałem zajęć prowadzonych na Akademii przez mgr. Dawida Radziszewskiego.
Na podstawy przekazane studentkom składa się zestaw umiejętności technicznych oraz praktyczna wiedza na temat projektowania wystaw. Wiele z zajęć prowadzonych było przez zaproszonych gości – pracowniczki lokalnego art worldu- które dzieliły się swoim bogatym doświadczeniem zawodowym z grupą młodych kuratorek in spe.
Warunkiem zaliczenia pierwszego semestru było terminowe wykonanie niewielkiej acz użytecznej formy przestrzennej – na przykład karmnika dla ptaków (ostatecznie zadanie zaowocowało kolekcją niecodziennych przedmiotów takich jak hotel dla owadów, budka lęgowa dla wiewiórek czy konstruktywistycznie pomalowana półka). Teraz, pod koniec drugiego semestru, przyszedł czas na prawdziwe wyzwanie – po intensywnym treningu, studentki muszą samodzielnie zorganizować własne wystawy. Ogranicza je tylko jeden warunek – nie mogą działać w przestrzeni, która już pełni funkcję wystawienniczą. Wszystkie inne kwestie merytoryczne, techniczne, artystyczne i organizacyjne zależą tylko od indywidualnych wyborów kuratorek. Czy jesteśmy właśnie świadkami narodzin nowego paradygmatu wystawienniczego? Jak studentki poradzą sobie ze stworzenia własnej wystawy? Jak wykorzystają swoje umiejętności? Która z nich (jeżeli którakolwiek) zostanie słynną kuratorką? Przekonajcie się!

Szczegółowe informacje, lokalizacje, opisy: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę