Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dzień Ziemi 2017 - W kierunku natury

Dzień Ziemi 2017 - W kierunku natury

reklama
📅 Data: niedziela, 04 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Pole Mokotowskie (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy Państwa na nasz coroczny festyn DZIEŃ ZIEMI pod hasłem „W kierunku natury” na Polu Mokotowskim w Warszawie,
4 czerwca w godzinach 10.00-18.00.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie.

Mamy nadzieję, że jak co roku zbudowaliśmy atrakcyjny program dla naszych uczestników. Zapraszamy klasy szkolne z opiekunami, koła zainteresowań ze szkół i placówek oświatowych, rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Przygotowaliśmy bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych, od lat naszym silnym punktem programu jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych, w tym roku także zaprosimy Państwa do Stołu Darów Ziemi i Alejki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Mazowsza.

• Ciekawie zapowiada się stoisko naszego głównego finansującego – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, odbędą się na nim konkursy plastyczne i warsztaty pt. "W kierunku natury” z nagrodami. Będzie też można zapoznać się z ofertą Funduszu na 2017r.

• Jednym z partnerów Światowego Dnia Ziemi będzie Polska Organizacja Turystyczna, która serdecznie zaprasza do odwiedzenia jej stoiska i poznania laureatów polskiej edycji konkursu Eden. Więcej informacji na temat unikalnych miejsc w Polsce znajdą Państwo na stronie edenpolska.pl

• Kolejny partner to Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ, którzy na swoim stoisku odsłaniać będą tajemnice dziko żyjących zwierząt chronionych w Polsce. Dzieci będą mogły zrobić własną przypinkę, maskotkę, zbudować i pomalować karmnik dla ptaków lub latawiec, a także wziąć udział w budowie dużego hotelu dla owadów. Nie zabraknie atrakcji również dla dorosłych. Na wszystkich czeka moc nagród!

• Lasy Państwowe tradycyjne przygotowały sadzonki rodzimych drzew, rozdanych zostanie 5000 sadzonek. Odwiedzając stoiska Lasów Państwowych przygotowane z myślą o uczestnikach Dnia Ziemi 2017, będzie można, poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu, odwiedzić stoiska Leśnych Kompleksów Promocyjnych.

• Kraina Małych Przyjaciół Ziemi, czyli ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne nt. bioróżnorodności. Konkursy plenerowe, quizy oraz zabawy rodzinne. Warsztaty eksperymentalne w plenerowym laboratorium.

• Prezentacja Polskich Parków Narodowych przygotowana przez Związek Pracodawców Polskich Parków Narodowych, wspólne stoisko prezentujące ofertę przyrodniczą, edukacyjną i turystyczną 23 parków narodowych oraz ich rolę w ochronie dziedzictwa przyrodniczego i bioróżnorodności.

• Zainteresowani już dziś mogą zbierać elektroodpady i baterie w zamian za sadzonki roślin ozdobnych. Wielka Zbiórka Remondis tradycyjnie uruchomiona zostanie na Stadionie Skra.

• Na stoisku Tramwajów Warszawskich będzie można dokonać pomiaru hałasu i wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. Uruchomiona będzie specjalna linia dojazdowa na Pole Mokotowskie dojeżdżająca do pętli Kielecka.

Zapraszamy naszych stałych gości, ufamy, że Ci z Państwa, którzy do tej pory do nas nie dotarli tym razem nas odwiedzą i nie będą zawiedzeni!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę