Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

FESTIWAL CHORWACKI

FESTIWAL CHORWACKI
📅 Data: sobota, 10 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Na powitanie lata przygotowaliśmy barwną, dynamiczną imprezę, prawdziwe polsko-chorwackie święto. Tego dnia zmysły smaku, wzroku i słuchu zajęte będą przyjemnościami prosto z Chorwacji.

Na dwóch scenach rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo, w wykonaniu kilku zespołów z Chorwacji; orkiestry mandolinistów PARTENCA, chóru dziecięcego Čarčojak z solistą Marinem Karmeliciem, gitarzysty Denisa Ćerića, młodego wirtuoza akordeonu – Martina Kutnara z Zagrzebia oraz żeńskiego zespołu Čuvite z wyspy Šolta. Chorwatki wspólnie z polskim zespołem Służewianki, działającym w Służewskim Domu Kultury wykonają repertuar obejmujący m.in. znaną w obu krajach piosenkę O MARIJANO.

Prawdziwym hitem FESTIWALU będzie wieczorny koncert (godz. 18.00) gwiazd sceny muzycznej Chorwacji – zespołu PARNI VALJAK, znanego również z wspólnych wykonań ich utworów z polskimi muzykami (m. in. Maleńczukiem, Piekarczykiem, Staszczykiem).

W Parku ustawione będą stoiska turystyczne z promocyjną ofertą wakacyjną oraz gastronomiczne, gdzie degustować będzie można m.in.: racuszki chorwackie tzw. fritule, kostki z rogaća, zagrebaćke śtrukli, napoje w tym herbatkę z liści oliwnych, sałatkę z ośmiornicy, sery, mięsiwa z grilla, owoce morza. W piecu glinianym pieczony będzie kukurydziany chleb oraz wielki placek – soparnik nadziewany blitvą. Opowieści o winie i oliwie uzupełnią tę smakowitą, chorwacką ucztę. O godz.17.00 zapraszamy do Amfiteatru zewnętrznego na wspólną polsko-chorwacką zabawę taneczną przy muzyce na żywo, w wykonaniu chorwackich zespołów i solistów.

W Sali widowiskowej prezentowane będą chorwackie filmy-„Sonja i Bik” oraz „Zagonetni djećak”, emisję którego poprzedzi występ dzieci ze szkoły chorwackiej, która funkcjonuje w Służewskim Domu Kultury. Odbędzie się też spotkanie z rzeźbiarką z Pučišcia na wyspie Brač –Żeljką Martinović z jedynej w Europie szkoły kształtowania marmuru.

Festiwal Chorwacki organizowany jest przez Służewski Dom Kultury, Urząd Dzielnicy Mokotów oraz Ambasadę Republiki Chorwacji w Polsce.

FESTIWAL CHORWACKI - MUZYKA, ZABAWA, PRZYSMAKI
10. 06 (sobota) godz.12.00 – 20.00
Wstęp wolny

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: inne film impreza koncert spotkanie wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę