Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Slajdowisko - Etiopia. Góry Semien i Kotlina Danakilska. Z cyklu spotkań podróżniczych z Robertem Gondkiem

Slajdowisko - Etiopia. Góry Semien i Kotlina Danakilska. Z cyklu spotkań podróżniczych z Robertem Gondkiem
📅 Data: sobota, 27 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Dom Kultury "Włochy", ul. Bolesława Chrobrego 27 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Etiopia – szesnasty afrykański kraj na mapie podróżniczej Roberta. To jeden z najbardziej interesujących krajów Afryki – bogata kultura, zabytki, historia, ludzie. Postawiłem jednak jak zwykle na góry, krajobrazy i przyrodę – mówi Robert - i nie zawiodłem się.
W trakcie siedmiodniowego trekkingu w górach Semien wędrował wśród stad dżelad, orłów i koziorożców na najwyższy etiopski szczyt – Ras Dashen mierzący 4543 m n.p.m.
Krajobrazy były kolorowe, niezwykłe, zachwycające. Na koniec dnia powodowały, że zastanawiał się, czy może być jeszcze piękniej.I następnego dnia okazywało się, że może Urwiska, przepaście, skały i szczyty. To wszystko stworzyło jedno z najpiękniejszych miejsc w Afryce.
Kolejnym celem była kotlina Danakilska – jedno z najgorętszych i najniżej położonych miejsc na Ziemi. Bulgoczące jezioro rozgrzanej do czerwoności lawy w kraterze wulkanu Erta Ale.
Słone jeziora i abstrakcyjnie kolorowe formacje skalne wulkanu Dallol. Ciężko uwierzyć, że to wszystko można zobaczyć w Afryce. W trakcie pokazu nie zabraknie również tradycyjnej etiopskiej indżery, ceremonii parzenia kawy i wielu spotkań z mieszkańcami Etiopii.

27.05.2017r. sobota, godz. 17:00.
Wstęp wolny
Dom Kultury Włochy, ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa, tel. 22 863 73 23, link

Robert Gondek – podróżnik, fotograf, miłośnik Afryki. Kolekcjonuje maski. Uczy się języka Suahili. Prowadzi projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju. Odwiedził 18 afrykańskich krajów. Publikuje w magazynach Poznaj Świat, Podróże, NPM i All Inclusive. Jest autorem wystaw i licznych pokazów podróżniczych. Za pokazy otrzymał nagrody publiczności oraz jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej oraz Poznaniu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę