Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zupełnie Inny Świat - Islandia

Zupełnie Inny Świat - Islandia

reklama
📅 Data: wtorek, 30 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero, ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Redakcja kwartalnika społeczno-kulturowego Zupełnie Inny Świat zaprasza wszystkich zainteresowanych Islandią – jej kulturą i przyrodą, na wydarzenie organizowane z okazji wydania 24. numeru pisma poświęconego tym razem właśnie Ultima Thule.

Program spotkania:
- 19:00 otwarcie
- 19:10 Andrzej Piotrowski (Zupełnie Inny Świat) - Islandia okiem geologa
- 19:40 Paulina Pilch i Joanna Mostowska (Islandia na nartach) - Środek Islandii
- 20:10 Emiliana Konopka (Studencki Klub Islandzki UW) - Jednym słowem Islandia

Chcemy podzielić się radością, że udało nam się po raz kolejny namówić paczkę fajnych autorów do pracy nad interesującym tematem. Działamy jako fundacja i redakcja na zasadzie non-profit (ergo jesteśmy permanentnymi golasami), dlatego każdorazowe wydanie numeru, wciąż dosyć problematyczne (mimo że udaje nam się od 7 lat), jest dla nas powodem do wielkiej
radości.

W tej towarzyszyć nam będą specjalni goście zaproszeni na opowiedzenie czegoś o swoim spojrzeniu na Islandię:

Andrzej Piotrowski – geolog, muzeolog, zimnofil, pomysłodawca i założyciel Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym, wykładowca historii fotografii w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, organizator wystaw fotograficznych, wielokrotny kierownik wypraw Fotoklubu RP na Syberię i rosyjski Daleki Wschód, projektodawca i organizator powstającego Muzeum Badań Polarnych.

Emiliana Konopka – prezes Studencki Klub Islandzki UW, studentka historii sztuki i skandynawistyki. Zafascynowana Islandią od wielu lat, czemu winien między innymi zespół Sigur Rós i piękne krajobrazy. Od jakiegoś czasu poszukuje islandzkiego odpowiednika „hygge”.

Paulina Pilch – prawniczka, globetrotterka, zakochana w Islandii od dawna i Joanna Mostowska – współzałożycielka kawiarni Południk Zero, od kilku lat zafascynowana zimnymi rejonami.
W kwietniu 2017 roku przeszły Islandię w warunkach zimowych, na nartach, z północy na południe. Opowiedzą o tym czym tak naprawdę jest islandzkie pustkowie środka wyspy i co to znaczy, że pogoda jest zmienna. Podzielą sie też kilkoma ​uwagami na temat tego jak turystycznie zmieniała się Islandia na przestrzeni prawie dwóch dekad (więcej na: Islandia na nartach)

Przewidujemy, że całość powinna zamknąć się w półtoragodzinnej opowieści. Na miejscu będzie można nabyć naszą Islandię oraz inne numery kwartalnika w cenie (jak zawsze) 5zł.

Wszystkich zainteresowanych dowiedzeniem się o nas więcej zapraszamy na naszą stronę
internetową: link i profil facebookowy Zupełnie Inny Świat.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę