Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

19 Piknik Olimpijski

19 Piknik Olimpijski

reklama
📅 Data: sobota, 03 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Park Kępa Potocka (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na 19. Piknik Olimpijski
3 czerwca, podobnie jak dzieje się od lat, Park Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu zamieni się w niecodzienne, wielobarwne święto sportu i olimpizmu. 19. Piknik Olimpijski znów zagości w Warszawie.

To jedyna taka impreza w Polsce, podczas której można spotkać ponad stu polskich medalistów olimpijskich i niezliczone rzesze olimpijczyków i ludzi sportu. Jak co roku lista tych nazwisk jest imponująca i nie sposób wymienić wszystkich. W tym roku na Kępie Potockiej będzie można spotkać między innymi: Tomasza Majewskiego (2-krotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), Andrzeja Wrońskiego (2-krotny mistrz olimpijski w zapasach), Szymona Ziółkowskiego (mistrz olimpijski w rzucie młotem), Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego (2-krotni mistrzowie olimpijscy w wioślarstwie), Wojciecha Fortunę (mistrz olimpijski w skokach narciarskich), Dariusza Goździaka (mistrz olimpijski w pięcioboju nowoczesnym), Adama Krzesińskiego (2-krotny medalista w szermierce), Mariana Sypniewskiego (2-krotny medalista w szermierce), Iwonę Dzięcioł-Marcinkiewicz (brązowa medalistka w łucznictwie), Jana Tomaszewskiego (wicemistrz olimpijski w piłce nożnej), Konrada Niedźwiedzkiego (brązowy medalista w łyżwiarstwie szybkim), Mieczysława Nowickiego (2-krotny medalista w kolarstwie) i wielu innych wspaniałych polskich sportowców. Oczywiście na naszej imprezie nie zabraknie pierwszej damy polskiego sportu, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej - Ireny Szewińskiej. To wielka gratka dla łowców autografów, której nie można przegapić.

Na tegorocznej edycji Pikniku zagości 30 sportów i kilkadziesiąt konkurencji, w których zawsze jesteście zwycięzcami. Przygotowaliśmy dla uczestników ponad 10 000 nagród i upominków, o które powalczyć będzie można nawet z samymi medalistami olimpijskimi. Ilu sportowców-amatorów chciałoby zmierzyć się ze swoimi ulubionymi sportowcami? Tylko na Pikniku nadarza się taka okazja. Kto wie, a może okażecie się lepsi…? Na wielu stoiskach rozgrywane będą konkurencje typu „Zmierz się z mistrzem” i tam właśnie możecie spotkać swoich idoli.

Z okazji zbliżających się zimowych igrzysk olimpijskich, raz na cztery lata Piknik Olimpijski zamienia się w strefę zimy. I tak będzie tym razem, bo w lutym przyszłego roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w południowokoreańskim mieście PyeongChang. Dlatego też jedną z głównych atrakcji piknikowych będzie strefa sportów zimowych z lodowiskiem i skocznią narciarska na czele, a także pełna zabaw i atrakcji dla dzieci strefa „Witaj PyeongChang”. Znajdą się tam choćby: niesamowity tor igielitowy do biegów narciarskich, trenażery do narciarstwa alpejskiego, a także symulatory saneczkowe, boblsejowa ścieżka startowa z prawdziwym bobslejem, czy strzelnica biathlonowa. Na skoczni narciarskiej będzie można podziwiać popisy najmłodszych naśladowców Adama Małysza i Kamila Stocha, ale także spróbować własnych sił! Skakaliście kiedyś na skoczni…? Na pikniku Olimpijskim jest to możliwe! Ciekawostką będzie także lodowisko, na którym zaprezentują się takie sporty jak: łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, curling i hokej na lodzie.

Bardzo interesująco będzie także w strefach Sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Orlen, Sponsor Strategiczny - przygotuje boisko do siatkówki, na którym Łukasz Kadziewicz poprowadzi „Lekcja WF-u z Mistrzem” i naukę gry w siatkówkę - do wygrania koszulki siatkarskie! Lotto, Sponsor Generalny - jak co roku przede wszystkim zaproponuje wyścigi na ergometrach wioślarskich z niesamowitym Kajetanem Broniewskim (brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie) oraz masę innych atrakcji dla dzieci. Tauron, Sponsor - przeprowadzi konkursy z udziałem piłkarzy ręcznych VIVE Tauron Kielce - aktualnych i świeżo upieczonych mistrzów Polski. Tu będzie można także spotkać hokeistów z Katowic, siatkarki z Dąbrowy Górniczej oraz Czesława Langa (wicemistrz olimpijski w kolarstwie).

Prosto z Korei Południowej przyjadą do nas oficjalne maskotki ZIO PyeongChang 2018. To będzie jedyna okazja, żeby zobaczyć je na żywo i zrobić pamiątkowe zdjęcie. W strefie koreańskiej znajdzie się także stoisko przymierzania stroju Hanbok - tradycyjny koreański strój, który Koreańczycy noszą od 1600 lat. Będzie także można zapoznać się z historią drzeworytu i kaligrafii - prezentacja procesu odbijania na papierze rysunków ze specjalne przygotowanej formy przy użyciu tuszu. Na Pikniku będzie można spróbować jednego z jego rodzajów. Zaprezentowana zostanie także Tuho - tradycyjna gra, która przywędrowała do Korei z Chin.

Jednymi z najciekawszych stoisk obleganych co roku przez odwiedzających Piknik, które bezpośrednio związane są z Ruchem Olimpijskim, są: Fair Play - pełne konkursów i zabaw w duchu czystej gry, Polskie Nadzieje Olimpijskie, gdzie posłuchacie ciekawych wywiadów z olimpijczykami i Strefa Idei Olimpijskiej, a w niej: Olimpijskie Koło Fortuny, Krzyżówka Piknikowa, Puzzle Olimpijskie i wiele innych atrakcji.

Jak zwykle ciekawy program przygotuje Muzeum Sportu i Turystyki. Będzie tam stanowisko do gier plenerowych - Kubb, Petanque, Molky. Gry i zabawy plebejskie - szczudła, zabawy z liną, mieczem i podkową. Stanowisko dawnych planszówek - m.in. husbao i inne, których nazw nie sposób wymienić, a także pieczenie przaśnego chleba. Pycha!

Nie zabraknie również stanowisk ze sportami olimpijskimi, bo to przecież główna działalność Polskiego Komitetu Olimpijskiego: wspinaczka i deskorolka (nowe konkurencje olimpijskie), badminton, boks, gimnastyka, kajaki, lekka atletyka, łucznictwo, piłka nożna, rugby, sporty saneczkowe, strzelectwo, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy i żeglarstwo.

W tym roku na Piknik zaprosiliśmy także Polski Komitet Paraolimpijski, który zaprezentuje m.in. stoisko z handbike’ami oraz wystawę 12 plansz z XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016.

Znajdzie się także coś dla tych bardziej ekstremalnych sportowców. W piknikowym skateparku odbędą się pokazy na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX, treningi będą dostępne dla wszystkich. Przewidziana jest również szkółka z udziałem instruktorów, a na deser pokazy BEST TRICK z udziałem zaproszonych zawodników deskorolki, rolek i BMX.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które czekają na uczestników 19. Pikniku Olimpijskiego. Tu trzeba być i przeżyć to wszystko samemu. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Pamiętajcie - 3 czerwca, Park Kępa Potocka (Żoliborz). Start, przy udziale władz PKOl i wszystkich obecnych na imprezie olimpijczyków, o godzinie 12:00 na scenie. Bawimy się do 18:30. Wstęp wolny dla wszystkich!
Serdecznie zapraszamy!


PROGRAM 19. PIKNIKU OLIMPIJSKIEGO

SCENA
• 12:00 - Otwarcie na scenie (Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki w towarzystwie ponad 100 medalistów, olimpijczyków oraz maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018).
• 12:25 - Ogłoszenie wyników 3. edycji Programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.
• 12:30 - Występ koreańskiej grupy Eoullim Band (Samulnori) - Samulnori to gatunek tradycyjnej muzyki perkusyjnej pochodzący z Korei. „Samul” oznacza „Cztery obiekty” i „nori” oznacza „zabawa”. Samulnori jest wykonywane na czterech tradycyjnych koreańskich instrumentach muzycznych.
• 12:45 - Występ koreańskiej grupy KYARA (K-Pop cover dance) - Od roku 2000 zaczęła wzrastać popularność na całym świecie. K-Pop charakteryzuje łatwą melodię, fantastyczny taniec oraz ciekawe słowa piosenki.
• 13:15 - Pokazy techniki trenowania na trenażerach narciarstwa zjazdowego (SKI ERGE) i narciarstw biegowego (ThoraxTrainer).
• 15:15 - Wręczenie nagród w Krzyżówce Piknikowej.
• 16:00 - Występ koreańskiej grupy Eoullim Band (Samulnori) - Samulnori to gatunek tradycyjnej muzyki perkusyjnej pochodzący z Korei. „Samul” oznacza „Cztery obiekty” i „nori” oznacza „zabawa”. Samulnori jest wykonywane na czterech tradycyjnych koreańskich instrumentach muzycznych.
• 16:15 - Występ koreańskiej grupy KYARA (K-Pop cover dance) - Od roku 2000 zaczęła wzrastać popularność na całym świecie. K-Pop charakteryzuje łatwą melodię, fantastyczny taniec oraz ciekawe słowa piosenki.
• 17:00 - Zumbodrom Winter (zimowy maraton Zumby).
• 18:30 - Zamknięcie Pikniku.


POZOSTAŁE ATRAKCJE

Alpinizm
• Filmy z wypraw alpinistycznych
• Prezentacja ekwipunku himalaisty: stroje, namiot, wyposażenie
• Quiz i nagrody
• Zdjęcia/kartki z autografami
• Spotkania i rozmowy z himalaistami w podziale na godziny

Badminton
• 12:05 ABC badmintona - podstawowe zasady
• 12:20 Konkurs badmintonowy dla dzieci
• 12:40 Zapisy do turnieju badmintona - gry pojedyncze
• 12:50 Mecz pokazowy kadry (lub instruktorów)
• 13:00 Rozpoczęcie rozgrywek turnieju singlowego
• 14:00 ABC badmintona
• 14:10 Konkurs gier i zabaw badmintonowych dla rodzin
• 14:40 Pokazy gry w powerizer’ach
• 14:50 Pokazy gry w crossmintona
• 15:00 Mecz pokazowy gier podwójnych kadry (lub instruktorów)
• 15:15 Turniej gier deblowych rodzinnych
• 16:15 Konkurs gier i zabaw badmintonowych dla rodzin z dziećmi
• 16:45 ABC badmintona
• 17:00 Turniej gier mikstowych
• 17:50 Konkursowe gry i zabawy dla wszystkich
• 18:00 Konkurs na hasło popularyzujące badmintona
• 18:10 Rozgrywki konkursowe: odbicia dwoma lotkami
• 18:30 Szczęśliwe zakończenie i pożegnanie gości
• Non-stop gry w badmintona dla wszystkich na boiskach rekreacyjnych

Bobsleje i skeleton
• Bobslej czteroosobowy - możliwość zdjęć indywidualnych
• Ścieżka startowa wraz z treningowym bobslejem - możliwość sprawdzenia się
• Spotkania z reprezentantami Polski (zawodnicy z minimami na ZIO w PyeongChang 2018

Bocce i boule
• Turniej celności i precyzji rzutów w boule
• Gry pokazowe
• Rozgrywki dla publiczności
• XV Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Bocce
• I Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Wieloboju Kulowym Bocce (trzy konkurencje celności)

Boks
• Szermierka na pięści dla najmłodszych (nauka podstaw, walka z cieniem, tarcze z trenerem)
• Pokaz walk zawodników 06 Kleofas AZS AWF Katowice oraz Żoliborskiej Szkoły Boksu
• Pokaz podstawowych technik bokserskich
• Przedstawienie zasad walki bokserskiej
• Zabawy na workach i gruszkach bokserskich
• Walki z użyciem gigantycznych rękawic
• Zdjęcia z mistrzami boksu olimpijskiego w skali 1:1

Biathlon
• Pokaz filmów, zdjęć, materiały promocyjne o biathlonie
• Prezentacja sprzętu - narty, karabin
• Stanowisko do smarowania nart i demonstracja
• Trenażer narciarski
• Zawodnicy kadry narodowej
• Możliwość robienia zdjęć, zebrania autografów
• Strzelnica

COS
• Pchnięcie kulą
• Rzuty do kosza
• Siatkówka
• Piłka nożna
• Sporty walki
• Strzelanie do tarcz pistoletami laserowymi
• Slalom narciarski
• Unihokej
• Ergometry

Ciężary - sporty siłowe
• Trening z siłaczami - ćwiczenia mistrzów
• Wspólna rozgrzewka z Mistrzem
• Pokazy ćwiczeń sprawnościowych, siłowych, ogólnorozwojowych (każdy może wżąć udział)
• Lekcja o sportach siłowych
• Otwarty trening z Konradem Jaworowskim, mistrzem w wyciskaniu sztangi
• Pokazowe show sportów siłowych
• Podnoszenie ciężarów:
- Wyciskanie sztangi na ławce
- Podnoszenie hantli na wyciągniętej ręce
- Wyciskanie sztangi na biceps
- Na siłę chwytu
- Podnoszenie śliskiego ciężarka
• Konkursy i zabawy ruchowe dla piknikowiczów z nagrodami
• Badanie na specjalnym urządzeniu „Czy masz talent siłacza?”:
- Testy na siłę z nagrodami
- Na ściskaczu, uchwycie
- Konkurs „Rzut czeskiej piłki dla odległość”
• STRONGMAN-MINI - zawody dla dzieci
• Eliminacja oraz 5 dyscyplin sportowych:
- Podnoszenie 1 kilogramowej hantli wciągu 1 minuty
- Przysiady ze sztangą (1 kg) przez 1 minutę
- Tor przeszkód
- Obracanie koła
- Konkurencja farmer
• Pokazowe show w siłowaniu na rękach „Vendetta Armfight”
• Widowiskowa walka między mistrzami Polski, zawodnikami kategorii super ciężkiej +110kg
• Konkursy sportowe z rodzinami
• Turniej drużyn 6-osobowych
• Stół do armwrestlingu, gdzie każdy może podejść i spróbować swoich sił pod okiem zawodników
• Podnoszenie ciężarów ze styropianu dla dzieci
• Konkurs rysunkowy "Narysuj siłacza"
• Konkursy dla publiczności

Curling
• Warsztaty plastyczne dla dzieci - poznajemy curling
• Prezentacja curlingu, malowanie, lepienie z plasteliny, wycinanie kamienia ze styropianu
• Turniej curlingu stołowego
• Indywidualny turniej curlingu na torze
• Konkurs sportowy dla młodzieży
• Konkurs sportowy dla rodzin - sztafeta
• Zagraj w curling z medalistą EYOF
• Pokazy na lodowisku - wprowadzenie do curlingu, zasady
• Mecz pokazowy
• Mecz z publicznością

Family for family
• Mini-koszykówka
• Turnieje na celność
• Zawody sprawnościowe i w kręceniu hula-hop
• Mega kółko i krzyżyk
• Ćwiczenie w precyzji łapaniu motyli
• Quizy i zagadki sportowe
• Punkt promocyjno-informacyjny o Family for Family

Fair Play
• Pokazy fitness
• Krótkie układy taneczne
• Pokaz żonglerki
• Dawne zabawy i gry
• Prezentacja Wiedeńskiego Sytemu Testów Komputerowych
• Ocena poziomu wybranych KZM
• Malowanie twarzy
• Malowanki olimpijskie
• Zadania FAIR PLAY do wykonania na czas
F - skoki przez skakankę
A - rzut piłką
I - krążenie piłką między nogami
R - kręcenie hula-hop
P - wykreślanka
L - liczbówka
A - quiz
Y - znajomość udzielania pierwszej pomocy
• Stoisko Poczty Polskiej z okolicznościową kartą pocztową i datownikiem

Gimnastyka
• Konkurs wiedzy o gimnastyce artystycznej z nagrodami
• Konkurs rysunkowy dla dzieci dot. gimnastyki artystycznej
• Układanie dużych puzzli z gimnastyczkami
• Foto-banner z gimnastyczkami
• Rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające
• Testy sprawnościowe z nagrodami
• Otwarty trening gimnastyki artystycznej
• Pokazy gimnastyczne układów startowych i pokazowych
• Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki dla dzieci

Green Velo
• 7-metrowa kapsuła 5D - filmy o szlaku Green Velo
• Bezpłatnie wydawnictwa oraz mapy szlaku Green Velo
• Spis najciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się na szlaku Green Velo

Hokej na lodzie
• Kącik historyczny (archiwalne zdjęcia z najważniejszych wydarzeń
• Kącik multimedialny (filmy z najładniejszymi akcjami oraz najważniejsze wydarzenia)
• Kącik techniczny (ekspozycja sprzętu, serwis techniczny)
• Kącik sportowca (możliwość przymierzenia sprzętu i zrobienia zdjęć)
• Konkursy strzału do bramki
• Konkurs sprawnościowy
• Konkurs ze znajomości historii hokeja na lodzie
• Pokaz zręcznościowy wykonywany przez zawodniczki Kadry Narodowej Seniorek
• Pokaz strzałów na bramkę z udziałem zawodników i zawodniczki Reprezentacji Polski
• Mecz dwóch zawodników na dwóch z udziałem zawodniczek KN Polski Seniorek
• Wizyta zawodników Kadry Narodowej Seniorów w hokeju na lodzie
• Pokaz ostrzenia łyżew i przygotowania sprzętu hokejowego do meczu
• Występ zespołu dziewczynek w hokeju na lodzie

Kajaki
• Zawody kajakowe w pływaniu na orientację
• Szkółka kajakowa dla dzieci i młodzieży
• Pokazy freestyle’u kajakowego
• Slalom z wiosłem na lądzie dla dzieci młodszych
• Rzuty rzutką kajakową do celu
• Quiz wiedzy nt. znajomości rzek polskich
• Budowanie kajaków i tworzenie innych kompozycji z PlayMais’ów
• Wycieczki po jeziorku pod opieką instruktorów
• „Kula wodna”
• Wypożyczalnia kajaków
• Możliwość spotkania się w jednej osadzie z zawodnikiem

Krykiet
• Mecze pokazowe
• Mecze z udziałem publiczności
• Zapoznanie z zasadami gry w krykieta i jego historią
• Możliwość przymierzenia stroju krykietowego i treningu
• Trening w profesjonalnej siatce krykietowej
• Nauka podstaw bowlingu, battingu, wicket-keepingu oraz fieldingu
• Spotkania z zawodnikami Warsaw Hussars Cricket Club
• Konkursy bowlingu (miotania)
• Konkursy battingu (odbijania)
• Konkursy fieldingu (rzuty do celu oraz wyłapywanie piłek)

Lekka atletyka
• Strefa edukacyjna
- polscy lekkoatleci w historii Igrzysk Olimpijskich oraz trening sportowy
- zasady zdrowego żywienia
- biegi amatorskie (we współpracy z „Biegam Bo Lubię”)
- fundacja im. Kamili Skolimowskiej: pomoc sportowcom, kącik zabaw plastycznych
• Strefa aktywności
- bieżna tartanowa z fotofiniszem
- skocznia do skoku wzwyż
- 4 stacje do zabaw lekkoatletycznych
- możliwość wypróbowania swoich w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych pod okiem profesjonalnych zawodników
• Rywalizacja olimpijska
- 2 stacje edukacyjne - zdrowe żywienie i historia igrzysk
- bieg sprinterski ze startem z bloku
- skok wzwyż
- 4 stacje zabaw lekkoatletycznych

LOTTO
• Ergometry wioślarskie
• Robert Sycz, ze swoją łodzią wioślarską i przeprowadzi na niej instruktaż wiosłowania
• Otwarte wyścigi dla dzieci i dorosłych na dystansie 200 m
• Otwarte wyścigi dla kobiet i mężczyzn na dystansie 500 m
• Quizy związane ze startem polskich sportowców w igrzyskach oraz działalnością PKOl
• Konkurencje „Zmierz się z mistrzem”
• Prowadzenie stoiska - Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski z Barcelony
• Medale i gadżety dla wszystkich uczestników
• Namiot sferyczny Fundacji LOTTO (wokół namiotu: leżaki, hamaki, parasole)
• Warsztaty i gry dla dzieci z „Alexandrem”:
- Magiczne Mozaiki - kreatywna zabawa edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji plansza z mnóstwem otworów, w których należy umieścić różnej wielkości kolorowe elementy, by stworzyć rozmaite wzory i obrazy. Istnieje niemal nieskończona ilość kombinacji, do wykonania różnorodnych ilustracji;
- Piaskowe Malowanki - artystyczna zabawa malowania piaskiem, pochłaniająca dzieci bez reszty, jak np.: Pingwiny z Madagaskaru, Przygody Koziołka Matołka, Zostań małym artystą, Dora poznaje świat, Era dinozaurów, itp.;
- Mały Konstruktor - zabawa dla kreatywnych dzieci! Uwielbiasz majsterkować? Skręcać? Rozkręcać? Poznaj Małego Konstruktora - zdobywcę tytułu „Zabawka Roku 2016”! Wystawa wykonanych przez dzieci modeli;
- Nawlekaj nie czekaj - gra dla dzieci zarówno młodszych, starszych, jak i dorosłych. W trakcie gry odkryj kartę. Wpatrując się w nią przez kilka sekund, staraj się zapamiętać kolejność kolorów. Po sygnale nawlekaj na linkę jak najszybciej kolorowe kule - zgodnie z układem odczytanym z karty. Gra jest znakomitym treningiem zręczności i świetnym ćwiczeniem pamięci. Można w niej dostosować poziom trudności do możliwości graczy. Sprawdź swoją pamięć i zręczność.
• PlayStations (FIFA 17)
• Kącik do malowania, malowanie buziek, bańki mydlane
• Kącik matki z dzieckiem (z fotelem i przewijakiem dla matek z małymi dziećmi)

Łucznictwo
• Pokazy strzelania z łuków sportowych (olimpijskich, bloczkowych, gołych)
• Konkursy strzelania dla dzieci i dorosłych
• Wystawa profesjonalnych łuków sportowych
• Strzelania rekreacyjne
• Pokazowa gra drużyn (godz.: 10:00 i 15:00)
• Łuczniczy paintball

Łyżwiarstwo figurowe
Aktywności na tafli
• Roztańcz się z nami - choreo warm up dla wszystkich
• Rodzinna sztafeta - konkursy dla rodziców z dziećmi i rodzeństw
• Pokazy łyżwiarzy figurowych, mistrzów polski juniorów
• 15‐minutowy instruktaż jazdy na łyżwach na wesoło
• Grupowy układ zawodniczek z klubu ochota warszawa
• W duecie raźniej - nauka elementów w parach, zakończona zabawnym układem
Stoisko z multimediami
• Ekspozycja stała - strój oraz sprzęt łyżwiarza
• Rozmowy z zawodnikami, trenerami i olimpijką - Aleksandrą Kauc‐Żelichowską
• Sprawdź się - „Czy mam łyżwiarskie predyspozycje?” - możliwość sprawdzenia się
• Quiz łyżwiarski
• Ostrzenie łyżew

Łyżwiarstwo szybkie
• Prezentacja zawodników kadry olimpijskiej przygotowujących się do ZIO PyeongChang
• Prezentacja strojów reprezentacyjnych i sprzętu łyżwiarskiego
• Prezentacja zdjęć i filmów dotyczących łyżwiarstwa szybkiego
• Konkursy dot. najlepszych wyników sportowych, konkursy sportowe i sprawnościowe
• Trening z olimpijczykiem
• Wyścig na 4 okrążenia
• Wyścig na 6 okrążeń

PKN ORLEN
Boisko do siatkówki
• „Lekcja WF-u z Mistrzem” poprowadzona przez reprezentanta Polski Łukasza Kadziewicza, dwukrotnego olimpijczyka oraz wicemistrza świata z 2006 r. (13:00-15:00)
• Nauka gry w siatkówkę
• Animacje na boiskach dla dzieci i młodzieży
• Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, do wygrania oryginalne koszulki siatkarskie
• Mecze pod opieką sędziów

Piłka nożna
• Wielka pneumatyczna bramka do konkursu celności
• Gry i zabawy dla dzieci, mini zabawy rodzinne na małych boiskach
• Pneumatyczne boisko do gry 1x1 i 2x2
• Specjalny tor do strzelania goli dla dzieci
• Konkursy „siatkonogi”
• Badanie na specjalnym elektronicznym urządzeniu sprawności piłkarskiej
• Turniej drużyn 3 osobowych w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych
• Animacje piłkarskie dla najmłodszych

Policja
• Znakowanie rowerów

Polski Komitet Paraolimpijski
• Stoisko z handbike'ami
• Ergometry wioślarskie
• Boisko do bocci
• Kącik dla dzieci z malowankami, balonami, odblaskami
• Materiały promocyjne
• Wystawa 12 plansz z XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich z Rio (muzeum)

Polskie Nadzieje Olimpijskie
• Wywiady z medalistami olimpijskimi, olimpijczykami i sportowcami
• Wspólne zdjęcia ze sportowcami, autografy
• Fotobudka
• Quiz olimpijski z nagrodami
• Konkursy i zabawy ruchowe z nagrodami

Rugby
• Historia rugby
• Charakterystyka dyscypliny
• Odmiany rugby: 15-osobowa oraz 7-osobowa (w programie igrzysk olimpijskich)
• Rugby TAG dla dzieci - czym jest, zasady gry
• Zabawy i gry z piłkami do rugby
- tor przeszkód
- rzut do celu
- biegi/skoki
- szarża
- kopy do celu
- ćwiczenia na piłkach
- przeciąganie liny
• Zabawy i gry z tagami
• Konkursy z nagrodami
• Zagraj z Mistrzem - obecność najlepszych zawodników z ligowych drużyn

Skatepark
• 11:00-13:00 - treningi dla wszystkich
• 13:00-13:20 - seria pokazów - deskorolka, rolki i BMX
• 13:20-13:30 - pokazy: slalom na rolkach
• 13:30-14:00 - treningi dla wszystkich (open skatepark)
• 14:00-14:20 - seria pokazów
• 14.20-14:30 - pokazy: slalom na rolkach
• 14:30-15:00 - szkółka udziałem instruktorów - deskorolka, rolki i BMX
• 15:00-15:20 - seria pokazów - deskorolka, rolki i BMX
• 15:20-15:30 - pokazy: slalom na rolkach
• 15:30-16:00 - szkółka udziałem instruktorów - deskorolka, rolki i BMX
• 16:00-16:20 - seria pokazów - deskorolka, rolki i BMX
• 16:20-16:30 - pokazy: slalom na rolkach
• 16:30-17:00 - treningi dla wszystkich (open skatepark)
• 17:00-17:20 - pokazy BEST TRICK z udziałem zaproszonych zawodników - deskorolka, rolki i BMX

Stefa Zimy - Witaj PyeongChang 2018
• Skoki narciarskie - czyli narciarski skok w dal na trawie
• Biegi narciarskie - drużynowy slalom w butach narciarskich
• Bobsleje - wyścigi piłeczek w tunelach
• Curling - szorowanie pokładu
• Hokej na lodzie - unihokej na trawie
• Biathlon na wesoło
• Łyżwiarstwo figurowe - rolkowe figury lodowe
• Narciarstwo alpejskie, czyli ślizg po alpejskie mleczko
• Saneczkarstwo- deskorolkowy zawrót głowy
• Snowboard- taniec na krawędzi
• Poszukiwanie śniegu
• Pojedynek na śnieżne kule
• Skoki po krach
• Olimpijskie kalambury
• Lepienie bałwana
• Zimowe zagadki dla najmłodszych
• Na lodowisku
• Zabawa wesoła w olimpijskie koła
• Gdzie jest Soohorang i Bandabi?

Strefa Idei Olimpijskiej
• Olimpijskie Koło Fortuny
• Krzyżówka Piknikowa (losowanie nagród)
• Zabawa edukacyjna „Wartości olimpijskie”
• Puzzle olimpijskie PyeongChang
• Malowanie symbolu olimpijskiego i emblematu igrzysk w PyeongChang na bawełnianych torbach

Sporty saneczkowe
• Profesjonalna wieża startowa z możliwością zjazdu na sankorolkach
• Prezentacja sanek
• Spotkanie z zawodnikami kadry narodowej PZSan

Strefa Muzeum Sportu i Turystyki
• Tor łuczniczy
• Warsztat wojenny
• Stanowisko do gier plenerowych - Kubb, Pentanque, Molky
• Gry i zabawy plebejskie - szczudła, zabawy z liną, mieczem i podkową
• Stanowisko dawnych planszówek- alqerque, hnefatafl, husbao, Latrunculi
• Pieczenie przaśnego chleba
• Warsztaty plastyczne „Maskotka Olimpijska”

Strzelectwo
• Obecność czołowych zawodników, podpisujących swoje karty (Renata Mauer-Różańska, Jerzy Greszkiewicz, Wiesław Gawlikowski, Agata Nowak)
• Strzelnica pneumatyczna
• Strzelnica symulator scat
• Rzuty piłeczkami do tarczy
• Konkurs rysunkowy
• Konkurs wiedzy o konkurencjach i strzelcach medalistach olimpijskich
• Zawody strzeleckie
• Konkursy

Szachy
• 12:00-14:00 Pokaz gry jednoczesnej (symultana) z arcymistrzem lub arcymistrzynią szachową
• 14:00-15:00 Widowiskowy pokaz gry „na ślepo”, czyli bez patrzenia na szachownicę
• 15:00-17:30 Otwarty turniej szachów błyskawicznych
• Promocja projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” - quizy, gry i zabawy
• Konkurs z nagrodami

Szermierka
• Nauka podstaw i zasad szermierki
• Prezentacje trzech broni
• Prezentacje stroju szermierczego
• Konkursy z nagrodami
• Zabawy dla najmłodszych
• Walki dla chętnych
• Potyczki z mistrzami szermierki
• Spotkanie z gwiazdą szermierki
• Pokazowa walka z udziałem gwiazd
• Prezentacja osiągnięć

Taekwondo
• Mini-turniej taekwond
• Trening pokazowy
• Konkursy i zabawy dla uczestników Pikniku

TAURON
• 12:10 - Oficjalne rozpoczęcie działania strefy Tauron
• 12:20 - Wizyta Olimpijczyków w strefie Tauron
• 12:30 - Spotkanie z Czesławem Langiem
• 12:40 - Pokaz tańca nowoczesnego
• 12:50 - Konkursy z udziałem piłkarzy ręcznych VIVE Tauron Kielce
• 13:20 - Slalom „na sucho” z udziałem narciarzy i snowboardzistów kadr PZN
• 14:10 - Wizyta Olimpijczyków w strefie Tauron
• 14:30 - Spotkanie z hokeistami TAURON KH GKS Katowice
• 14:40 - Pokaz tańca nowoczesnego
• 15:00 - Mecz mini siatkówki z zawodniczkami Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
• 15:30 - Wizyta Olimpijczyków w strefie Tauron
• 16:00 - Pokaz tańca nowoczesnego
• 16:30 - Trening siatkarski z AZS Częstochowa
• 17:00 - GOPR
• Pokaz pierwszej pomocy
• Bezpieczeństwo w górach
• 17:15 - Konkurs rzutów karnych z udziałem piłkarek ręcznych KPR Ruch Chorzów
• 17:30 - Pokaz sprzętu żużlowego oraz spotkanie z zawodnikiem Arge Speedway Wanda Kraków
• 18:00 - Pokaz tańca nowoczesnego
• 18:30 - Zakończenie
Dodatkowe atrakcje
• Zaangażowanie w strefę olimpijczyków zaproszonych na piknik
• Boisko do piłki ręcznej i mini siatkówki
• Konkursy
• Ścianka wspinaczkowa
• Fotobudka
• Strefa narciarstwa: gry, zabawy, wirtualna rzeczywistość
• Ekspozycja Tour de Pologne: medal olimpijski Czesława Langa

Tenis
• Korty otwarte dla wszystkich
• Kącik dla milusińskich
• „Play&Stay” - tenisowy pierwszy krok
• „Żyj tenisowo - graj kolorowo” - tory przeszkód
• Ścianka celności - zdobywaj punkty
• Kącik dla milusińskich (kolorowanki, zagadki, balony)
• „Pan Piłka” - maskotka tenisowa
• 13:00 Mini-turniej tenisowy dla dzieci
• Turniej Super Seniorów dla zawodników powyżej 70 roku życia
• 14:00 Konkurs celności
• 15:00 Mini turniej tenisowy dla dzieci
• 16:00 Konkurs celności
• 17:00 Mini turniej tenisowy dla dzieci
• 18:00 Konkurs celności
• 18:30 Zakończenie imprezy

Tenis stołowy
• Turniej „Piknik Open”
• Trening przy mini-stole
• Gry i zabawy z najmłodszymi
• Gra pokazowa
• Trening z returnboardem
• ABC tenisa stołowego
• Konkurs „Odbierz serwis olimpijczyka”
• Gra pokazowa
• Pierwsze kroki w tenisie stołowym - konsultacje z zawodnikami
• "Cała Polska gra w ping ponga"
• Ścianka do zdjęć

Zapasy
• Pokazy ćwiczeń ogólnorozwojowych
• Pokazy technik zapaśniczych w stylu klasycznym i wolnym
• Pokazy walki zapaśniczej w stylu klasycznym i wolnym
• Pokaz walki zapaśniczej w wykonaniu kobiet
• Prezentacja olimpijczyków sportu zapaśniczego
• Spotkanie z olimpijczykami i wybitnymi zawodnikami (Andrzej Wroński, Włodzimierz Zawadzki, Ryszard Wolny, Józef Tracz, Józef Lipień, Andrzej Supron, Roman Bierła, Andrzej Głąb, Piotr Stępień, Jacek Fafiński, Władysław Stecyk)
• Prezentacja programu PZZ – „Zapasy sportem wszystkich dzieci”
• Gry i zabawy dla najmłodszych
• Prezentacja multimedialna finałowych walk ME, MŚ, IO, efektowne akcje zapaśnicze

Żeglarstwo
• Gry i zabawy o tematyce żeglarskiej
• Nauka budowy łodzi
• Kody flagowe
• Pływanie na supach
• Nauka pływania na optimistach
• Balastowanie na łodzi
• Wykład na temat wiązania węzłów żeglarskich oraz bezpieczeństwa na wodzie
• Udział zawodników kadry narodowej
• Konkursy

Dodatkowe atrakcje
o Dmuchańce
o Dmuchany dart
o Kolorowe warkoczyki
o Malowanie buziek
o Magiczne bańki mydlane
o Balonikowe zwierzątka
o X-BOX kinect (gry i zabawy sportowe)
o Kącik artystyczny (poznajemy dyscypliny Igrzysk, rysujemy flagę Korei Południowej
o Spotkania z Soohorangiem i Bandabim

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę