Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Powszechny Zakaz Czytania z Arturem Domosławskim

Powszechny Zakaz Czytania z Arturem Domosławskim
📅 Data: sobota, 27 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego nowego cyklu "Powszechny Zakaz Czytania"! Tym razem Roman Kurkiewicz porozmawia z Arturem Domosławskim i Patrycją Sasnal.

Artur Domosławski opisał kawał politycznego doświadczenia Ameryki Południowej ostatnich dekad („Gorączka latynoamerykańska”, „Śmierć w Amazonii”), ale też wykonał swoistą podróż dookoła świata wykluczonych, wyklętych, pomijanych w innych częściach globu: Azji, Bliskim Wschodzie, USA, Meksyku.

Nie opadł jeszcze kurz po targach książki, festiwalu Apostrof, przyznaniu nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego (którego niezwykłą biografię napisał Domosławski przed siedmioma laty, a która dziś ukazuje się uwolniona wreszcie od wszelkich zarzutów sądowych), a my spotkamy się, żeby porozmawiać o obrazie świata i globalnych przemian politycznych wyłaniających się z tekstów autora. Zastanowimy się na źródłami światowej nędzy, naszej współodpowiedzialności za wydarzenia pozornie odległe i niezależne od naszych wyborów. Zapytamy o tendencje zmian i prognozy w skali świata. Spróbujemy dowiedzieć się, jak w rozumieniu świata i kształtowaniu naszych postaw może pomóc nieobojętny, zaangażowany reportaż, który uprawia Domosławski.

W rozmowie weźmie też udział dr Patrycja Sasnal, analityczka, badaczka i specjalistka w sprawach międzynarodowych (Bliski Wschód państwa arabskie i Izrael; polityka USA i UE na Bliskim Wschodzie; konflikt izraelsko-palestyński; transformacja ustrojowa państw arabskich).

Porozmawiamy o świecie, który jest bliżej niż nam się wydaje.

Zapraszamy na Powszechny Zakaz Czytania z Arturem Domosławskim.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️