Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak walczyć z terroryzmem?

Jak walczyć z terroryzmem?
📅 Data: piątek, 02 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, NZS UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa pod tytułem „Jak walczyć z terroryzmem?”.

Zjawisko terroryzmu jest dziś uważane za jedno z najtrudniejszych wyzwań dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Walka zagrożonych krajów z terrorystami jest nierówna i jak dotychczas nieskuteczna. Nieprzerwane poczucie zagrożenia i realne niebezpieczeństwo ataku terrorystycznego wymusza na rządach państw wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań z zakresu zwalczania terroryzmu. Temat ten jest cały czas niewyczerpany i wymagający dalszych badań. Dlatego też, nasi prelegenci postanowili podjąć się analizy sposobów walki z terroryzmem oraz narzędzi do tego używanych.

Które kraje są najbardziej zagrożone zamachami terrorystycznymi? Jakie błędy są najczęściej popełniane przez rządy państw i jednostki specjalne? Jakie są najskuteczniejsze sposoby walki z terroryzmem? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą nasi prelegenci:

- dr Aleksandra Gasztold – Adiunkt w Katedrze Nauk o Bezpieczeństwie. Prowadzi badania niemcoznawcze i nad terroryzmem. Stypendystka Fundacji Herberta Quandta na Uniwersytecie w Konstancji (2001-2002), DAAD na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii (2004), Uniwersytetu w Konstancji (2007, 2010, 2015), Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji (2008), Uniwersytetu Indiana w Bloomington (2013) i Uniwersytetu Wiedeńskiego (2015). Laureatka „Nagrody Zamku Książ” Centrum Europejskiego, Instytutu im. Hannah Arendt do Badań nad Totalitaryzmem w Dreźnie i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej za najlepszą pracę magisterską, dotyczącą problematyki niemieckiej (2006) oraz „Nagrody im. Profesora Piotra Dobrowolskiego” za najlepszą rozprawę doktorską z zakresu badań niemcoznawczych (2010). Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego

- dr Krzysztof Liedel – Doktor w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem, prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, ekspert w zakresie analizy informacji, szczególnie w obszarze analizy decyzyjnej. Stażysta w Narodowym Centrum Kontrterrorystycznym w USA. Były naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Były dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem CC. Wykładowca Collegium Civitas, Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Obrony Narodowej. Autor i współautor wielu publikacji na temat terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, a także na temat analizy informacji

- Maciej Górski – członek specjalistycznych zespołów ochronnych chroniących dyplomatów i członów rodzin królewskich, ekspert ds. bezpieczeństwa, trener sztuk walki na Uniwersytecie Warszawskim i zawodowy mistrz świata karate.

Spotkanie będzie moderował Piotr Mieśnik, dziennikarz i publicysta.

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca o godzinie 18.00 w Sali A, w Audytorium Maximum na terenie Kampusu Głównego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧