Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Megalit. Karolina Bielawska / Zuza Golińska + Adam Repucha - otwarcie LETNIEGO TARASU MPZ

Megalit. Karolina Bielawska / Zuza Golińska + Adam Repucha - otwarcie LETNIEGO TARASU MPZ

reklama
📅 Data: sobota, 27 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Miejsce Projektów Zachęty, ul. Gałczyńskiego 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na otwarcie LETNIEGO TARASU MPZ

MEGALIT
Karolina Bielawska, Zuza Golińska

Instalacja Karoliny Bielawskiej i Zuzy Golińskiej (tworzona między 16 a 19 maja) zbudowana z kamieni i roślin odnosi się do prostoty architektonicznej pierwotnych osad. Stanowi sposób wyznaczenia pewnego obszaru, zaznaczenia terytorium oraz wyznaczania szlaków. Kamienie w udomowionej wersji pojawiają się w prywatnych ogrodach, parkach, ogródkach działkowych. Przez użycie kamieni jako pierwszych narzędzi czy tworzenie megalitycznych budowli, takich jak Stonehenge, kamienie często są też postrzegane jako obiekty o magicznych właściwościach.

Kompozycja na tarasie MPZ obejmuje instalację-drogę, po której można się poruszać. Można też na niej usiąść i odpocząć. To przestrzeń przyjazna przechodniom, dzieciom oraz mieszkańcom pobliskich kamienic. Zbudowana z kamieni nawiązuje do pierwotności, prostoty i natury. Instalacja jednocześnie zmienia swój charakter przez ingerencję malarską. Zostanie pomalowana w linie, przypominające kształtem i kolorem granice terytorialne zaznaczane na mapach. Przekształci się w abstrakcyjną formę, odwołującą się do współczesnej rzeczywistości ‒ szeroko pojętych podziałów i granic.

O GODZINIE 20 ZAPRASZAMY NA KONCERT ADAMA REPUCHY

Adam Repucha - wokalista i songwriter. Uznawany za jednego z najciekawszych autorów piosenek w języku polskim. Śpiewa z gitarą akustyczną, wzbogacaną niekiedy o brzmienie syntezatorów. Pisze emocjonalne, nasycone wizyjną symboliką teksty, w których przewijają się motywy podróży morskiej, splecenia z naturą, czy astronomii. Kilka jego piosenek zarejestrował Vincent Moon, autor audiowizualnych projektów Take Away Shows/Blogotheque. Piosenka „Zabierz mnie do morza” pojawiła się w filmie Wszystkie nieprzespane noce (2016). Do nowego singla „Lepszy świt” powstało pierwsze w karierze artysty wideo. Podczas koncertu w MPZ wystąpi w towarzystwie Igora Nikiforowa (perkusja, syntezatory).

wstęp wolny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę