Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PERFORMANCE DAY Lilibeth Cuenca Rasmussen

 PERFORMANCE DAY Lilibeth Cuenca Rasmussen
📅 Data: poniedziałek, 13 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, CSW, Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


PERFORMANCE DAY Lilibeth Cuenca Rasmussen from CSW TV.

Wstęp wolny.

W ramach kolejnej odsłony projektu PERFORMANCE DAY w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski występuje Lilibeth Cuenca Rasmussen, wybitna artystka duńska o międzynarodowej renomie, która łączy w swojej sztuce wiele gatunków artystycznych, współpracując z ekspertami z poszczególnych dziedzin. W poniedziałek 13 maja na Dziedzińcu Zamkowym prezentuje dwa performanse.

Pierwszy z nich, tytułowy "The present doesn't exist in my mind... and the future is already far behind" (Teraźniejszość nie istnieje w moim umyśle... Przyszłość jest już daleko za mną) kumuluje w sobie różne rodzaje ekspresji artystycznej z elementami poezji, architektury, piosenki, muzyki, choreografii, kostiumografii oraz animacji. Performans łączy ze sobą trzy części: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Przeszłość odwołuje się do wierszy artystki Miny Loy (1882-1966) prezentowancych w ramach czterech kompozycji muzycznych Pete’a Drungle’a. Teraźniejszość składa się z dwóch utworów utrzymanych w konwencji łagodnej muzyki elektronicznej Briana Bendera z tekstem autorstwa Rasmussen: "Fuck the F Word" (Pieprzyć to słowo na P) to nowy manifest feministyczny bazujący na muzyce dance hall, "Surfing the Surface" (Surfując po powierzchni) porusza tematykę życia w cyberprzestrzeni, socjalizacji oraz schematów komunikacji międzyludzkiej we współczesnym świecie. Przyszłość prezentuje nowy manifest sztuki obecnego tysiąclecia - "The Artist's Song" (Pieśń Artystki), do muzyki Briana Bendera będącej remiksem poprzednich "Pieśni Artystki" z lat 2007 i 2008. Rasmussen mówi głośno radykalnym językiem o tym, czym powinna, i czym nie powinna być sztuka; artyści mają zaprzestać recytowania tradycji i zacząć tworzyć nową sztukę, niezależną od historii sztuki. Jest to pochwała cyberprzestrzeni, sztuki cyfrowej i opartej na technologii, sztuki niematerialnej. Premierowy pokaz performans odbył się 7 listopada 2009 na biennale PERFORMA09 w Nowym Jorku.

W drugim performansie zatytułowanym "Amorphous Assemblage" obok Lilibeth Cuenca Rasmussen występuje grupa młodych tancerzy, ubranych w białe kokony, którzy niczym żywe rzeźby poruszają się w nieustannej transformacji w rozmaite kształty geometryczne i amorficzne.

Performans, scenariusz, rysunki, teksty i koncepcja: Lilibeth Cuenca Rasmussen
Kompozytor 4 utworów muzycznych na orkiestrę: Pete Drungle
Kompozytor muzyki elektronicznej: Brian Bender
Projekt kostiumów: Lise Klitten
Animator/projekt graficzny: Brian Close


Lilibeth Cuenca Rasmussen (ur. 1970) – duńska artystka zajmująca się sztuką wideo i performans. Urodziła się i wychowała w Manili, stolicy Filipin, od 8. roku życia mieszka w Danii. Absolwentka Royal Danish Academy of Fine Arts (1996-2002). Pierwszą solową wystawę otworzyła w 2000 w Akershus Kunstsenter w Lillestrom w Norwegii. W 2011 została zaproszona do udziału w Biennale w Wenecji, gdzie w ramach Pawilonu Duńskiego zaprezentowała "Afghan Hound", pracę składającą się z pokazu performans i instalacji wideo. Mieszka i pracuje w Kopenhadze
link


PERFORMANCE DAY jest nowym długoterminowym projektem CSW, którego celem jest prezentacja i promocja artystów działających na polu sztuki performans. Od 22 kwietnia w co trzeci poniedziałek miesiąca w przestrzeniach Zamku Ujazdowskiego lub jego okolic można zobaczyć performanse w wykonaniu polskich lub zagranicznych artystów. PERFORMANCE DAY razem z dwoma innymi cyklicznymi projektami – Bank Pekao PROJECT ROOM oraz VIDEO ROOM czyni poniedziałkowe spotkania w CSW stałym punktem programu dla wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką.

Kurator projektu PERFORMANCE DAY: Fabio Cavallucci
Koordynacja: Ita Krajewska, Katarzyna Tomczak-Wysocka
Zapis filmowy projektu będzie prezentowany w CSW w Holu Głównym do 2 czerwca 2013

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama