Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Kino na DZiKo: DKF przy Belwederskiej

Kino na DZiKo: DKF przy Belwederskiej

reklama
📅 Data: wtorek, 30 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, DZiK, Belwederska 44 A (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
DZiK i Fundacja Generator zapraszają na ostatnią przed wakacjami projekcję w ramach cyklu
"Kino na dziko, czyli spotkania między kadrami".
wtorek 30.05 | 19:00
WSTĘP WOLNY!

Tym razem obejrzymy wspaniały komediodramat Alexandra Payne'a z 2004 r. (Oscar w kategorii "Najlepszy scenariusz adaptowany", Złoty Glob w kategoriach "Najlepsza komedia lub musical" i " Najlepszy scenariusz").
Kiedy Jack (Thomas Haden Church) postanawia ożenić się, jego przyjaciel Miles (Paul Giamatti), zabiera go na tygodniową podróż przedślubną. Kolejnymi przystankami w drodze są winnice, gdzie oboje rozsmakowują się w winach i... kobietach. Zabawa jednak przemienia się w dramat, zarówno dla niespełnionego pisarza Milesa, który nie potrafi zerwać z przeszłością, jak i Jacka, aktora-kobieciarza, który z każdym dniem coraz mniej pragnie ślubu.

W "Kinie na dziko":
✓ oddajemy głos naszej wewnętrznej dzikości - niewyrażonym uczuciom, nienazwanym myślom i niewypowiedzianym marzeniom. Spotykamy się tu wokół niepokornych filmowych opowieści, dajmy się porwać ich narracji i nie rozstrzygamy raz na zawsze o ich znaczeniu.
✓ wierzymy, że film uwalnia w człowieku to, co dzikie, uciekające schematom. Kino prowokuje do zmiany, ukazując świat z nowej perspektywy, otwiera na nowe myśli i działania.
✓ współuczestnicy projekcji, poprzez rozmowę i wymianę myśli, pomagają nam zrozumieć i poczuć lepiej film. Oglądanie filmu z innymi wzbogaca nas bardziej niż samotne oglądanie go w domu.
✓ stwarzamy bowiem możliwość przeżywania oglądanych filmów mocniej, w obecności ludzi, którzy widzą świat z odmiennej perspektywy. Rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia i dzikie myśli.

Po filmie spotkanie z Lucyną Zembowicz, współzałożycielką projektu Kinoterapia, która jednakże tym razem objawi się, jako pasjonatka kulinarnych poszukiwań i wędrówek, prezeska Stowarzyszenia Slow Food Warszawa, oraz kuratorka nowego przedsięwzięcia, jakim jest Podlasie Slow Festival. Wspaniałe spotkanie jako zwiastun wspaniałego lata! Zapraszamy!

Spotkania filmowe w DZiKu przygotowuje Fundacja Generator, która od 2009 popularyzuje kinoterapię, czyli wykorzystywanie filmu w psychoedukacji.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę