Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Portret rzeczy - spotkanie z Edith Dekyndt

Portret rzeczy - spotkanie z Edith Dekyndt
📅 Data: środa, 31 maja 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do Muzeum nad Wisłą na spotkanie z Edith Dekyndt.

Spotkanie w języku angielskim poprowadzi Marta Dziewańska.

Instalacja "Portret rzeczy" Edith Dekyndt zwraca się ku temu co nie-ludzkie: ku innym żywym istotom, ku materii rzeźby i przyrody: to akwarium, w którym zanurzona w wodzie tkanina przybiera atrybuty podwodnego bytu i niejako ożywa na naszych oczach, zacierając granicę między organicznym a nieorganicznym. W niepokojącej, onirycznej instalacji, przypominającej eksponat z muzeum historii naturalnej, kumuluje się fascynacja materią nieożywioną, granice jej poznania i doświadczenia.

Portret rzeczy przedstawia tym samym „obce ciało”, niepokojące przeobrażenie rodem z prozy Franza Kafki, którego artystka często cytuje – metaforycznie i wyobrażeniowo – w swojej twórczości. Jej rzeźbom blisko do „odradka”, kafkowskiego bohatera opowiadania „Troska ojca rodziny”, którego dynamiczna tożsamość nie wywodzi się z stabilności, ale z ciągłego ruchu i przekształcenia, którym się on nieustannie poddaje.

Na spotkaniu rozmawiać będziemy o tej i innych realizacjach artystki w szerszym kontekście jej twórczości i zainteresowań.

Edith Dekyndt jest belgijską artystką, autorką rzeźb, obrazów, instalacji i filmów. Egzystencjalny minimalizm jej prac dialoguje z innymi dyscyplinami wiedzy takimi jak biologia eksplorując pierwotne, organiczne procesy kumulacji i rozpadu. Jej prace pokazywane były na wielu na wielu wysta­wach indy­wi­du­al­nych (Witte de With w Rot­ter­da­mie w Holan­dii, Museum of Con­tem­po­rary Arts w Grand-​​Hornu w Bel­gii oraz w Parker’s Box w Nowym Jorku w USA, WIELS w Brukseli) i zbiorowych.

zdjęcie: Edith Dekyndt, "Portret rzeczy (replika)" 1995/2015, fot. Bartosz Stawiarski

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧