Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Audiowizje 2017. Teledyski do muzyki współczesnej

Audiowizje 2017. Teledyski do muzyki współczesnej

reklama
📅 Data: czwartek, 08 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Przed nami premiera dwóch filmów animowanych z cyklu AUDIOWIZJE, powstałych specjalnie do wcześniej napisanych kompozycji instrumentalnych: Satin Aleksandra Nowaka w reżyserii Łukasza Rusinka oraz Dialogi i odkształcenia Rafała Ryterskiego w reżyserii Moniki Kuczynieckiej. W pierwszym pełen napięcia utwór na akordeon i wiolonczelę towarzyszy perypetiom mędrca i jego niesfornych asystentów na pływającej wyspie; w drugim dialog klarnetu basowego i kontrafagotu ucieleśniony zostaje w tajemniczym ekosystemie pączkujących form.

Wstępem do pokazu będzie wybór eksperymentalnych animacji polskich z lat 60. i 70. z awangardową muzyką tych czasów, a po pokazie odbędzie się rozmowa z twórcami nowych teledysków prowadzona przez kuratora cyklu Jana Topolskiego. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz wybranych teledysków wyreżyserowanych przez Łukasza Rusinka, znanego z ilustracji do utworów m.in. Pablopavo, R.U.T.A., Vavamuffin.

AUDIOWIZJE to cykl krótkometrażowych filmów powstałych na zamówienie Muzykoteki Szkolnej pod kuratelą Jana Topolskiego. W pierwszej odsłonie w roku 2015 zaprezentowano dwie etiudy paradokumentalne: Sun Spot na fortepian i elektronikę Katarzyny Głowickiej w reżyserii Zuzanny Solakiewicz oraz EC14 na rury PCV (fragment) Artura Zagajewskiego w reżyserii Piotra Stasika. W kolejnym roku, Iwona Bielecka wzięła na warsztat Novellę na elektronikę (fragment) Sławomira Kupczaka, zaś Krzysztof Skonieczny – Limbs of Sun na zespół Mikołaja Laskowskiego.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona (120).
Czas: 8.06, godz. 19.00
Miejsce: Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5, sala Ziemia Obiecana (I p.)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę