Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bródno na nowo odkrywane

Bródno na nowo odkrywane
📅 Data: sobota, 3 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Nieprzebyte szlaki... niepoznane historie... niezdobyte przestrzenie... Tymi hasłami rozpoczynamy wspólne wakacyjne wędrówki po dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Razem z fundacją Hereditas i przewodnikami PTTK z Sekcji Miłośników Warszawy i Mazowsza podążymy po tych znanych, ale także i zagadkowych miejscach naszej dzielnicy. Opowiemy Państwu o historycznym dziedzictwie dzisiejszego Targówka – początkach osadnictwa i powstaniu najstarszego na obszarze współczesnej Warszawy Grodu na Bródnie; wspomnimy znamienne dla dzielnicy wydarzenia i postacie, które odegrały kluczową rolę w ukształtowaniu regionalnej tożsamości; wreszcie – porozmawiamy o przyszłości Targówka, związanej m.in. z planami rozbudowy II linii warszawskiego metra.

Na pierwszą wędrówkę z przewodnikiem zapraszamy Państwa w samo serce Osiedla Bródno. Nasz spacer rozpoczniemy od przybliżenia niezwykłej historii powstania parafii i kościoła pw. św. Włodzimierza. Przechadzając się uliczkami osiedla, poznamy kronikę jego budowy a w dalszej kolejności – udamy się do pobliskiego Parku Bródnowskiego, by raz jeszcze poczuć klimat współczesnego Targówka.

Start: ul. Kondratowicza 2 (przed kościołem pw. św. Włodzimierza)

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Targówek nieodkryty! Cykl wakacyjnych wędrówek po dzielnicy” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱