Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Targówek Mieszkaniowy bez tajemnic

reklama
📅 Data: sobota, 24 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Rozpoczęta w roku 1972 budowa nowego osiedla Targówek Mieszkaniowy stała się dla dzisiejszej dzielnicy tym, czym dla samej Warszawy było uruchomienie I linii metra. Uważany do tej pory za jeden z biedniejszych rejonów miasta Targówek, po oddaniu w użytkowanie w roku 1978 nowoczesnej infrastruktury mieszkaniowej, odmienił całkowicie swój charakter i niesłuszny osąd „szemranej dzielnicy”. Osiedle projektu architektów Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek oraz Zbigniewa Wacławka zostało zbudowane w zupełnie nowym układzie, który znacząco różnił się od innych warszawskich osiedli. Ciągi komunikacyjne i zabudowa mieszkalna utworzyły kręgi wewnątrz których zaplanowano miejsce na infrastrukturę. Największy z tych kręgów utworzony przez ulice Handlową, Ossowskiego i Myszkowską otacza centralną część osiedla i mieści w sobie klub sportowy z boiskiem, park miejski i teatr.

„Targówek Mieszkaniowy bez tajemnic” to podróż po historycznym dziedzictwie tej części dzielnicy. Spacerując ulicami osiedla odwiedzimy tak rozpoznawalne miejsca jak Stadion Klubu Piłkarskiego GKP Targówek czy Teatr Rampa, z którym wiążą się liczne legendy (jedna z nich informuje, że miał on pełnić funkcję węzłowej stacji metra). Wspólnie z przewodnikiem obejrzymy pozostałości dawnej, drewnianej zabudowy i spróbujemy zastanowić się, dla kogo została zbudowana.

Start: ul. św. Wincentego (przed bramą Cmentarza Żydowskiego)

Udział w spacerze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: „Targówek nieodkryty! Cykl wakacyjnych wędrówek po dzielnicy” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę