Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rzuć Okiem // Dzika Planeta

Rzuć Okiem // Dzika Planeta
📅 Data: poniedziałek, 12 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Spiskowcy Rozkoszy, ul Żurawia 47 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wracamy do idei naszego konspiracyjnego kina, w którym seksowny popcorn fruwa nad deskami naszego ogródka, a Browar Raduga celowo niską ceną piwa wprowadzi Was w stan rozkosznego seansu w każdy poniedziałek.

Pełny harmonogram tu: link

Dzika Planeta (fr. La Planeté Sauvage) to dowód na to, że nawet 20 lat po śmierci groteskowy pisarz Roland Topor dalej się z nas śmieje. Obraz (animowane science-fiction) stanowi niezwykły pokaz surrealistycznej wyobraźni zarówno Topora jak i René Laloux`a. Ze względu na pełną psychodelii wirtuozerię został uhonorowany na festiwalu w Cannes (1973 r.).

Muzykę do filmu skomponował francuski jazzman Alain Goraguer. W jej rytm kosmiczna makabreska z jednej strony przeraża diabelskimi skojarzeniami, a z drugiej bawi kalejdoskopową analogią nas samych. To nie tylko wspaniały obraz psychodeliczny, ale też bezkompromisowy atak na ideologie rasizmu i gatunkowizmu. Piękny, wciąż po latach, prawdziwie zadziwiający film.

„Na odległej planecie mieszkają człekokształtne niebieskie istoty – Draagowie. Posiadają wysoko rozwiniętą technologię, zaawansowany system nauczania i lubią oddawać się medytacjom. Zanim Ziemia została całkowicie zniszczona przez ludzi Draagom udało się uratować kilku z nich i zabrać na swoją planetę. Ludzie, nazywani w filmie Omami, dla sto razy większych Draagów, są zwierzętkami domowymi. Głównym bohaterem, a zarazem narratorem jest udomowiony Om o imieniu Terr, który posiadł wiedzę Draagów. Pewnego dnia Terr jednak postanowia uciec”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę