Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Finał projektu "To mi gra"

Finał projektu "To mi gra"

reklama
📅 Data: sobota, 10 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Ośrodek dla Cudzoziemców, ul. Księżnej Anny 24 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury zaprasza na finał projektu TO MI GRA, w ramach którego zostanie wystawiony spektakl Teatru Forum, stworzony na podstawie opowieści i doświadczeń podopiecznych warszawskiego Ośrodka dla Cudzoziemców i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca podczas dnia otwartego w ODC.

Spektakl opowiada o znajomości Polaka Dawida i Czeczenki Madiny, która zakończy się kryzysem w życiu młodych bohaterów spowodowanym właśnie pochodzeniem dziewczyny.

Przedstawienie stawia pytania dotyczące stereotypów i uprzedzeń w kontaktach polskiej młodzieży z cudzoziemcami. Specyfika interaktywnej metody Teatru Forum polega na możliwości zmiany zakończenia poprzez interwencje które publiczność, tzw. Widzo-Aktorzy samodzielnie podejmują na scenie.

Scenariusz spektaklu powstał na bazie historii opowiedzianych przez Wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i nastolatków mieszących w Warszawskim Ośrodku dla Cudzoziemców; odegrają go aktorzy związani z Fundacją Drama Way. Młodzież polska i cudzoziemska, opierając się na swoich doświadczenia i realnych sytuacjach, stworzyła postacie głównych bohaterów. Uczestnicy warsztatów przygotowali również materiały edukacyjne, które będą towarzyszyć spektaklom.

Jak twierdzi Maria Depta, jedna z prowadzących warsztaty, podstawowym celem projektu TO MI GRA jest refleksja na temat sytuacji cudzoziemców w Polsce oraz rozwijanie umiejętności funkcjonowania w wielokulturowym społeczeństwie.
Spektakl odbędzie się w 10 czerwca w Ośrodku dla Cudzoziemców, ul. Księżnej Anny 24 w Warszawie. Udział w pokazach jest bezpłatny, prosimy o mailową lub telefoniczną rezerwację miejsc: [email protected], tel. 608 378 098

Projekt "TO MI GRA - aktywizacja obywatelska młodzieży" jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę